Foto – Shutterstock

Ko darīt, ja no zālēm kļūst pārāk miegains un apātisks? 1

“Manam vīram, kuram pāri 80 gadu, pastāvīgi tirpst kāju pirksti, naktīs grūti aizmigt, tāpēc neirologs pirms 3–4 gadiem izrakstīja diazepāmu. Vīrs to katru dienu lieto, bet man šķiet, ka viņš šajā laikā kļuvis ļoti apātisks un miegains, guļ arī garas diendusas, viņā nav dzīvesprieka. Vai tas var būt šo zāļu ietekmē?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Atbild veselības centra “Vivendi” psihiatre Inga Zārde: “Diazepāms ir medikaments, kas var mazināt trauksmi un tādējādi palīdz iemigt, taču miega traucējumu ārstēšanai nav ieteicams lietot ilgstoši. Ja turpina tirpt kāju pirksti, atkārtoti jāvēršas pie ģimenes ārsta vai neirologa. Tomēr miegainība un dzīvesprieka zudums var būt arī depresijas pazīme. Noteikti jāvēršas pie speciālista (psihiatra), lai nepieciešamības gadījumā sāktu piemērotāku ārstēšanu.”

Zāļu valsts aģentūras sabiedrisko attiecību speciālistes Dita Okmanes komentē: “Saskaņā ar diazepāmu saturošu zāļu lietošanas instrukciju nogurums, miegainība un muskuļu vājums ir zināmas šo zāļu blaknes. Retos gadījumos var rasties arī garastāvokļa pasliktināšanās un depresija. Ja, lietojot zāles, tiek pamanītas kādas veselības pārmaiņas, par tām vienmēr nekavējoties jāpastāsta ārstam. Tikai speciālists, izvērtējot pacienta veselību kopumā, varēs spriest par veselības traucējumu iespējamo saistību ar diazepāma lietošanu un ieteikt, kā rīkoties turpmāk. Latvijā par pamanītām zāļu blaknēm iespējams ziņot Zāļu valsts aģentūrai, sniedzot ieguldījumu zāļu uzraudzībā un drošuma izpētē.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.