“Zaļais kurss” ir absolūta Eiropas Savienības prioritāte, kas neizslēdz arī risku novest cilvēkus nabadzībā 132
Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena ir teikusi: “Mēs noteiksim cenu piesārņojumam, mēs attīrīsim patērēto enerģiju, mums būs viedāki automobīļi un tīrākas lidmašīnas.” Tādējādi Eiropas “zaļais kurss” ir noteikts kā viena no absolūtajām Eiropas Savienības prioritātēm. Ko tas viss nozīmē mūsu ikdienai un tālākai dzīvei?
“Ir skaidrs, ka gan Eiropa, gan arī pasaule visumā virzās pa šo ceļu, jo cilvēki ir sapratuši, ka tik izšķērdīgi rīkoties ar resursiem, tik ļoti nedomāt par cilvēka nospiedumu attiecībā pret vidi – tā vairs nevar,” viesojoties TV24 raidījumā “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.”, apgalvo profesore, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.
Tā kā mērķis ir izvirzīts, mūsu un valdību uzdevums ir skatīties, kā to sasniegt.
“Mēs negribam, lai šis kurss cilvēkus novestu, piemēram, nabadzībā. Un tas ir ļoti reāli – ja mēs ļoti nepārdomāti virzīsimies, tad cilvēkiem var rasties ļoti daudz problēmas ar maksātspēju, ar enerģētisko nabadzību un līdzīgām lietām,” uzskata Vaidere.
Viņa stāsta, ka komisija ir izstrādājusi dokumentu, kas tiek saukts par “Gatavs mērķim 55”. Tas ir 13 dokumentu kopums, kuri tiks analizēti, lai domātu par šo mērķu saniegšanu tā, lai mēs virzītos pietiekami ātri, bet varbūt ne pa priekšu citām pasaules valstīm.
“Kāda jēga, ja Eiropa tomēr nav tas lielākais piesārņotājs, ka mēs skriesim visu laiku pa priekšu, un Amerika un Ķīna, un Krievija turpinās piesārņot – tātad šeit ir vajadzīga arī liela diplomātija. Bet, protams, mums jāskatās, kā tas ietekmēs mūsu cilvēkus, mūsu uzņēmumus un to konkurētspēju,” stāsta deputāte.