Z paaudzes eiropiešiem ir drūms skats uz nākotni: optimistiskāk noskaņoti vien jaunie vācieši un poļi 39
Vairums tā dēvētās Z paaudzes eiropiešu uzskata, ka dzīvos sliktāk par saviem vecākiem, liecina Vācijā bāzētā atpūtas, ceļojumu un tūrisma uzņēmuma TUI pētījums.
Pēc TUI pasūtījuma socioloģisko pētījumu firma “YouGov” martā aptaujāja 7085 cilvēkus vecumā no 16 līdz 26 gadiem un secināja, ka 52% aptaujāto ir pesimistiski noskaņoti par savu nākotni.
Aptaujā piedalījās jaunieši no Lielbritānijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Itālijas, Spānijas un Polijas.
Tikai 22% aptaujāto uzskatīja, ka dzīvos labāk nekā viņu vecāki.
Lai gan tikai 10% norādīja, ka tic politiskajām partijā, 73% aptaujāto pauda uzskatu, ka viņu pilsoniskais pienākums ir balsot.
Iepriekš līdzīgās aptaujās jaunie vācieši un poļi bija optimistiskāki par jauniešiem kaimiņvalstīs, bet šoreiz situācija ir pretēja – viņi ir pesimistiskāk noskaņoti, secināts aptaujā.
Berlīnes Brīvās universitātes sociologs Torstens Fāss, kurš pārraudzīja aptauju, norāda, ka rezultāti atspoguļo pakāpeniskas pārmaiņas, nevis reakciju uz konkrētiem faktoriem, piemēram, koronavīrusa pandēmiju vai Krievijas iebrukumu Ukrainā.
“Jaunu eiropiešu attieksme pret dzīvi ir pastāvīgi kļuvusi drūmāka ilgākā laika posmā,” atzīst sociologs, piebilstot, ka pēkšņas pārmaiņas uz labo pusi ir maz ticamas.
Par Z paaudzi parasti tiek uzskatīti cilvēki, kas dzimuši pagājušā gadsimta pēdējā desmigadē un šī gadsimta pirmajās divās desmitgadēs.