Foto – LETA

VUGD: Pašvaldībām jādod tiesības sodīt cilvēkus par atrašanos uz nedroša ledus 0

Lai ierobežotu cilvēku atrašanos uz bīstama ledus, pašvaldībām jādod tiesības noteikt aizliegumus staigāšanai pa aizsalušajām ūdenskrātuvēm brīdī, kad ledus kļūst bīstams, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš.

Reklāma
Reklāma
Iespēja sākt jaunu dzīvi: 7 valstis, kuras maksā milzu naudu, lai tikai kāds pārceltos dzīvot uz tām. Starp tām Itālija, Spānija…
Lielāko daļu ikdienā nemaz neēdam! 7 “superprodukti”, kas uzlabos figūru un paildzinās dzīvi
Kokteilis
“Man tas bijis lauzts piecas reizes!” Lelde Ceriņa pirmo reizi atbild uz spekulācijām par viņas vizuālajām pārvērtībām
Lasīt citas ziņas

Viņš uzsvēra, ka ir jāatrod sekmīgs risinājums, lai atturētu cilvēkus no atrašanās uz ledus. “Nevienam nav mērķis kādu sodīt,” sacīja VUGD vadītājs, paskaidrojot, ka sekmīgākais risinājums varētu būt tiesību došana pašvaldībām noteikt ledus bīstamības pakāpi, vajadzības gadījumā izvietot brīdinājuma zīmes, bet cilvēkus, kas neraugoties uz tām pārvietojas pa ledu, saukt pie administratīvās atbildības.

Āboliņš arī atzina, ka tikai sodi paši par sevi šo problēmu neapturēs, tādēļ paralēli ar sodu sistēmu, jāizvēš apjomīga sabiedrības izglītošanas kampaņa, stāstot cilvēkiem par bīstamību atrasties uz ledus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī piebilda, ka VUGD pašlaik strādā pie grozījumiem likumā, lai šādu sistēmu iedzīvinātu.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka VUGD pārstāvji pēc svētkiem tiksies ar iekšlietu ministru, lai meklētu iespējamos risinājumus situācijai un atturētu makšķerniekus doties uz ledus, kad tas jau kļuvis bīstami.

Piektdien, atdaloties diviem ledus gabaliem Majoros un Vakabuļļos, kopumā bija jāglābj 223 zemledus makšķernieki. Glābšanas operācija beidzās sekmīgi, iesaistoties arī armijas helikopteram un trim kuģiem – diviem velkoņiem un ledlauzim. Izsaukumus uz notikumu vietām glābēji saņēma ar divu minūšu intervālu, pirmo plkst.12.35.

VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 4.daļas komandieris jeb Jūrmalas nodaļas komandieris Valdis Dzērve pēc plašās glābšanas operācijas intervijā Latvijas Radio minēja, ka būtu jānosaka datums, kad uz ledus kāpt vairs nedrīkst, un jāsoda tie, kas to pārkāpj. “Ir jābūt kaut kādam instrumentam, bet par to arī tiek domāts,” informēja VUGD pārstāvis.

Dzērve uzsvēra, ka situācija bija ļoti draudīga – glābšanas operācija beidzās puspiecos dienā, pēc pāris stundām varēja satumst, bet diennakts tumšajā laikā cilvēkus glābt būtu daudz grūtāk. Šī glābšanas operācija parādījusi, ka dienesti spēj sadarboties, “viss bija diezgan labā līmenī”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.