VUGD dažādos objektos plāno veikt papildu ugunsdrošības pārbaudes 0
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) dažādos objektos plāno veikt papildu ugunsdrošības pārbaudes, informēja VUGD.
Analizējot ugunsgrēku izcelšanās vietas, reģionos ir noteiktas atšķirīgas prioritāri pārbaudāmo objektu grupas, piemēram, Kurzemes reģionā papildus pārbaudīs kūdras ieguves vietas, Vidzemes reģionā – kokapstrādes objektus, Rīgas reģionā – noliktavas, bet Zemgales un Latgales reģionā pārbaudīs saimnieciskās darbības objektus, kuri izvietoti daudzstāvu dzīvojamajās mājās.
Pārbaudāmo objektu un būvobjektu klāsts paplašināts, lai uzlabotu un pilnveidotu ugunsdrošības situāciju valstī, kā arī pamatojoties uz risku izvērtējumu, tostarp analizējot ugunsgrēku izcelšanās vietas. Šāds risinājums paredzēts arī šogad valdības apstiprinātajā ziņojumā “Par valsts politiku ugunsdrošības jomā”, kura mērķis ir uzlabot situāciju ugunsdrošības jomā Latvijā, skaidroja dienestā.
VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš skaidro, ka dienesta ugunsdrošības inspektori ik dienu veic pārbaudes dažādos objektos un ik gadu plānotajās un neplānotajās pārbaudēs tiek vērtēti vairāki tūkstoši dažādu objektu.
Mērķtiecīgs ugunsdrošības uzraudzības un prevencijas darbs ilgtermiņā panāks pakāpenisku traģisko ugunsnelaimju, kuros ir cietuši vai bojāgājuši cilvēki, samazinājumu. Tomēr tas nav iespējams bez iedzīvotāju iesaistes – atbildīgas rīcības un elementāru ugunsdrošības prasību ievērošanas, norāda Āboliņš.
Ņemot vērā to, ka 2018.gadā Latvijā pieaudzis ugunsgrēku skaits būvobjektos, ugunsdrošības pārbaudes būvniecības laikā tiks veiktas arī publiskās ēkās, kurās paredzēts vienlaikus atrasties vairāk par 25 cilvēkiem. Līdz šim būvniecības laikā ugunsdrošības pārbaudes veiktas tikai trešās grupas būvēs, kas ir, piemēram, ēkas, ar vairāk nekā pieciem virszemes stāviem, publiskās ēkas, kurās paredzēts vienlaikus uzturēties vairāk nekā 100 cilvēkiem, ražošanas ēkās, kuru kopējā platība ir lielāka par 1000 kvadrātmetru.
Papildu pārbaudes plānots veikt no maija līdz novembrim, savukārt būvobjektos – visa gada laikā.
VUGD gan uzsver, ka jau šobrīd regulāri tiek veiktas ugunsdrošības pārbaudes noteiktās objektu grupās atbilstoši to bīstamībai un nozīmei.
Pirms plānveida ugunsdrošības pārbaudes veikšanas, VUGD par to informē objekta pārstāvi. Savukārt pēc tās objektā atbildīgā persona tiek informēta par rezultātiem, atgādina dienestā.
Konstatējot ugunsdrošības prasību pārkāpumus, kas nerada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, VUGD amatpersona sastāda pārbaudes aktu, kurā tiek norādīti konstatētie pārkāpumi un termiņi to novēršanai.
Savukārt, ja pārbaudē tiek konstatēti nopietni pārkāpumi, kas rada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, tad amatpersona var arī pieņemt lēmumu par objekta darbības apturēšanu vai uzsākt administratīvo lietvedību.
2018.gadā VUGD amatpersonas Latvijā veica vairāk nekā 8700 plānotās un neplānotās ugunsdrošības pārbaudes. Papildu ugunsdrošības pārbaudes tika veiktas arī muzejos, baznīcās, muižās un pilīs, kur tika plānota Latvijas simtgadei veltīto pasākumu norise.