Publicitātes foto

VUGD darbinieks tiesā liecina, ka nav zinājis par būvdarbiem Rīgas pilī 0

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā trešdien Rīgas pils ugunsgrēka lietā viens no lieciniekiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) kādas nodaļas komandieris liecināja, ka, dodoties uz ugunsgrēku Rīgas pilī, viņam iepriekš nav bijusi informācija par to, ka tur izvietota celtniecības tehnika, kā arī tiek veikti celtniecības darbi, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Savukārt VUGD ugunsdzēsējs glābējs, kuram ir 23 gadu pieredze, tiesā liecināja, ka nevar pateikt ugunsgrēka izcelšanās iemeslu, kā arī norādīt, kur tas izcēlies. Tomēr attiecībā uz ugunsgrēka perēkli, viņš atzīmēja, ka tas, iespējams, ir atradies Rīgas pils bēniņos.

Vēl uz tiesa sēdi liecību sniegt bija ieradies VUGD transporta operators.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesa trešdien pabeidza šo liecinieku nopratināšanu. Uz nākamo tiesas sēdi 2016.gada 5.janvārī liecības sniegt tiks aicināti tie liecinieki, kuri uz iepriekšējām tiesas sēdēm nebija ieradušies.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka uz tiesas sēdi trešdien ieradušies trīs no pieciem aicinātajiem lieciniekiem.

Tuvākās 2016.gadā paredzētās tiesas sēdes notiks 5.janvārī, 11.janvārī, 28.janvārī, 17.martā, 6.aprīlī un 14.aprīlī. Pēcāk lietas izskatīšanu varētu atsākt vasaras otrajā pusē.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka kopumā liecības tiesā sniegs teju 100 liecinieku. Pagaidām vēl nav zināms, kad liecības tiesā sniegs apsūdzētie. Apsūdzības uzrādītas trim fiziskām personām – Ivaram Rībam, Jurim Kassalietim un Imantam Jurkevičam.

Saskaņā ar izvirzīto apsūdzību pie kriminālatbildības sauktas divas uzņēmumu norīkotās atbildīgās personas, kuru pienākumos ietilpa nodrošināt normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību ievērošanu, kā arī pie kriminālatbildības saukta viena uzņēmumā strādājošā persona, kuras nevērīgā rīcība darba izpildes laikā izraisīja ugunsgrēku.

Vienlaicīgi prokurors šo kriminālprocesu tiesai nodevis arī pret četrām juridiskajām personām, uzskatot, ka tām piemērojami piespiedu ietekmēšanas līdzekļi par nepienācīgi veiktu uzraudzību un kontroli Rīgas pils rekonstrukcijas laikā.

Jau vēstīts, ka tiesa 9.martā atcēla mantas arestu uzņēmumiem “Re&Re”, “SBRE” un “Friteks”, tādējādi apmierinot juridisko personu pārstāvju pieteiktos lūgumus par mantas aresta atcelšanu.

Reklāma
Reklāma

“Re&Re” bija noteikts arests naudas līdzekļiem 946,74 tūkstošu eiro apmērā, savukārt “SBRE” 715,35 tūkstošu eiro apmērā, atzīmēja “Re&Re” un “SBRE” pārstāvis zvērināts advokāts Jānis Muižnieks.

2013.gada 20.jūnija vakarā Rīgas pilī, kur noritēja rekonstrukcija, izcēlās ugunsgrēks. Kopējā pils degšanas platība bija 3200 kvadrātmetru – izdega jumta konstrukcijas un bēniņu telpa 2400 kvadrātmetru platībā, 4.stāvā – 600 kvadrātmetru platībā, bet 3.stāvā – 200 kvadrātmetru platībā.

Rīgas pils remontdarbus veic pilnsabiedrība “SBRE”, kuru veido “Skonto būve” un “Re&Re”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.