Publicitātes foto

VSAOI minimuma ieviešanu šogad izjutīšot 79% uzņēmumu 1

No visām šā gada nodokļu izmaiņām uzņēmumus visvairāk ietekmēs Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieviešana, kas stāsies spēkā 1. jūlijā. To par nozīmīgāko pavērsienu uzņēmējdarbības vidē uzskata 79,2% Latvijas uzņēmumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
RAKSTA REDAKTORS
4 biežākās kļūdas, kāpēc topošie šoferi “izkrīt” CSDD braukšanas eksāmenā. Tās der atcerēties arī pieredzējušiem šoferiem
Lasīt citas ziņas

Neraugoties uz sabiedrības protestiem ieviestais minimālais VSAOI objekts, kas ir vienāds ar minimālo darba algu 500 eiro apmērā, skars lielu daļu uzņēmumu. Jo īpaši tos, kuri nodarbina uz nepilnu slodzi strādājošos.

Latvijā populārākās biznesa vadības un grāmatvedības programmas Jumis izstrādātāju Jumis Pro veiktā 183 uzņēmumu aptauja janvārī rāda, ka VSAOI minimuma ieviešana zināmā mērā skars četrus no katriem pieciem uzņēmumiem.
CITI ŠOBRĪD LASA

Otrs svarīgākais notikums ir radikālās izmaiņas mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju režīmā, kas padara iepriekš maziem uzņēmumiem izdevīgo darbības formu krietni dārgāku.

MUN nodokļa likmes palielināšana un prasība maksāt par darbiniekiem nodokļus kā par vispārējā nodokļu režīmā strādājošajiem ietekmēs 30,6% respondentu. Savukārt 16,9% aptaujātos uzņēmumus skars izmaiņas autoratlīdzību nodokļos.

«Lai arī 2021. gada nodokļu izmaiņas paredz vairākus darba devējiem un strādājošajiem izdevīgus grozījumus kā VSAOI likmes samazināšana un to ienākumu sliekšņa paaugstināšana, kam piemēro iedzīvotāju ienākuma nodokļa diferencēto neapliekamo minimumu, uzņēmējus visvairāk satrauc prasība maksāt VSAOI vismaz no minimālās algas par katru strādājošo. Arī par nepilnu laiku nodarbinātajiem. No aptaujas rezultātiem varam secināt, ka šo grozījumu skarto uzņēmumu loks ir krietni plašāks nekā šķita rudenī, kad tika diskutēts par šo jautājumu,» spriež Jumis Provadītājs Viesturs Slaidiņš.

Uzņēmumi pamanījuši arī Valsts ieņēmumu dienesta jaunievedumu – Vienoto nodokļu kontu. Tā iespaidu gan izjūt vien 12,6% aptaujāto, jeb tie, kuriem ir nodokļu parādi. Pārējie uzskata, ka vienotais konts viņu nodokļu nomaksu neiespaido, vai arī vēl nav apzinājuši ietekmi.

Tiesa, jautājumā par to, vai Vienotajā nodokļu kontā ieskaitīto līdzekļu novirzīšanas kārtība ir saprotama, 17,5% aptaujāto atzīst, ka šo kārtību īsti neizprot.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.