Foto – Shutterstock

Volejbolā traumēts īkšķis. Kad būs atkal kustīgs? 0

Lasītājs jautā: “Pirms nedēļas, spēlējot volejbolu, ar bumbu traumēju īkšķi. Sāpes ir mazākas, bet pirksts joprojām ir pietūcis un gandrīz nekustīgs. Ko darīt?”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

“Pat visvienkāršākie sasitumi un sastiepumi sāp 10–14 dienas,” atbild Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts Mārcis Jēgers. “Spriežot pēc traumas, kādu iespējams gūt volejbolā, pieļauju, ka sāpes ir īkšķa pamatnē, locītavā, kur savienojas delnas kauls ar īkšķa pamata falangu. Vienkāršākajā variantā ir daļējs saišu plīsums un sāpes, kā arī tūska un zemādas asinsizplūdums, kas izzudīs sešu nedēļu laikā.

Sāpes mazinās aukstums, ibuprofēnu saturošas tabletes (400 mg) 3–4 reizes dienā, ko ieteicams uzņemt kopā ar ēdienu. Vēlams īkšķi imobilizēt, izmantojot elastīgo saiti, ortozi vai cieto teipu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pilna saišu bojājuma gadījumā arī pēc sešām nedēļām saglabāsies sāpes un locītava būs nestabila. Arī tad jārīkojas, kā minēts iepriekš. Papildus vajadzētu veikt ultrasonogrāfiju plaukstai, lai pārliecinātos, vai saites nav pilnībā pārrautas. Ja tas apstiprinās, ieteicama ķirurģiska locītavas stabilizācija.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.