Vjačeslavs Dombrovskis
Vjačeslavs Dombrovskis
Foto: Evija Trifanova/LETA

Vjačeslavs Dombrovskis rosinās lemt par “Republikas” ārkārtas kopsapulces sasaukšanu 15

Partijas “Republika” līdzpriekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis nosoda ar “Republiku” juridiski nesaistīto cilvēku no republikāņu kustības aktivitātes saistībā ar partijas lietām.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja Dombrovskis, politiķis partijas valdes sēdē 2.februārī rosinās lemt par partijas ārkārtas kopsapulces sasaukšanu tuvākajā laikā, lai visiem partijas biedriem ir iespēja leģitīmā veidā izteikt savu viedokli.

Saeimas deputāts skaidro, ka tā būs iespēja visiem partijas biedriem lemt par jautājumiem, kas stabilizētu situāciju un nodrošinātu skaidrus apstākļus, kā turpināt partijas darbu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viedoklis var būt visiem Latvijas iedzīvotājiem, tomēr partijā “Republika” tiesības lemt ir partijas biedriem. Nav saprotama otra partijas līdzpriekšsēdētāja Sanda Ģirģena pēdējā laikā veiktās aktivitātes, tostarp veicot aptaujas par atbalstu sev, kurās piedalās cilvēki no tā sauktās “republikāņu kustības”, kuriem nav nekādu juridisku saistību ar partiju,” norāda Dombrovskis.

Partijas līdzpriekšsēdētajs norāda, ka tajā pašā laikā daļai biedru nav nodrošināta iespēja paust savu nostāju un viedokli.

“Man šādas metodes, kurām saskatāma zināma līdzība ar izjukušo partiju “KPV LV”, nav saprotamas, es tās nosodu un stingri aicinu risināt jautājumus juridiski korektā un tiesiskā veidā,” uzsver Dombrovskis.

Sandis Ģirģens iepriekš bija “KPV LV” biedrs.

Dombrovskis norāda, ka atbilstoši partijas statūtiem biedriem ir tiesības noteiktā kārtībā piedalīties partijas lēmumu pieņemšanā un darba grupās. Tāpat ir pienākumi savā darbībā partijā, kā arī ārpus tās rīkoties atbilstoši godīguma, tiesiskuma un atbildīguma principiem un neveikt tādas darbības, kas var negatīvi ietekmēt partijas reputāciju. Biedru sapulce ir partijas augstākā lēmējinstitūcija, kas ievēl un atsauc no amata valdes locekļus, kā arī ieceļ un atceļ no amata valdes līdzpriekšsēdētājus, skaidro Dombrovskis.

Jau ziņots, ka pēc TV3 raidījuma “Nekā personīga” publicētās informācijas par aizdomām, ka bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens varētu būt paturējis amata vajadzībām piešķirto telefonu, iezīmējušās domstarpības “Republika” vadībā.

Kā aģentūrai LETA pauda “Republikas” līdzpriekšsēdētājs Dombrovskis, lai noņemtu aizdomu ēnu, Sandim Ģirģenam būtu jāaptur savas līdzpriekšsēdētāja pilnvaras partijā.

Reklāma
Reklāma

Paužot personīgo viedokli un balstoties publiski izskanējušajā informācijā, Dombrovskis atzina, ka radusies situācija ir “ļoti liels sitiens pa jaunizveidotās partijas reputāciju, kas veidota, balstoties augstākajos uzvedības standartos”.

Savukārt “Republika” valdes locekļi Ēriks Pucens un Kaspars Ģirģens pauž atbalstu partijas dibinātājam un līdzpriekšsēdētājam Sandim Ģirģenam, aģentūru LETA informēja Pucens.

“Mūsu valstī tikai tiesa var lemt, kas ir vainīgs un kas nē. Sanda Ģirģena gadījumā pret viņu pat nav izvirzītas apsūdzības. Zinot, cik daudz rotāciju un izmaiņu viņa laikā bija iekšlietu sistēmā, šāda diskreditējoša stāsta iznākšana publiskajā telpā ir tikai loģiska,” uzskata Pucens.

Savukārt Kaspars Ģirģens pārmetumus saista ar Sanda Ģirģena izveidoto republikāņu kustību, kura “Republikā” ieņemot arvien “noteicošāku balsi”. “Neslēpsim, ka tas nepatīk otram partijas līdzpriekšsēdētājam [Dombrovskim]. Ir pat bijuši viņa un atsevišķu viņa cilvēku uzstādījumi, ka Republikāņu kustība ir jālikvidē vai jāpiebremzē,” pauž Kaspars Ģirģens.

Vēlāk republikāņu atzars paudis atbalstu partijas dibinātājam un līdzpriekšsēdētājam Sandim Ģirģenam un “aicina viņu turpināt sākto darbu partijas stiprināšanā”, pavēstīja viņa brālis. Kustības biedru anketēšanā 94% ir snieguši savu atbalstu Sanda Ģirģena palikšanai partijas līdzpriekšsēdētāja amatā.

Kā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, Sandim Ģirģenam pēc ministra amata pamešanas 2021.gada jūnijā bija jānodod lietas un arī par valsts naudu pirktais dienesta telefons – nepilnu 1000 eiro vērtais “Apple Iphone XR”. Ministrs telefonu vēlējies paturēt sev.

No amata atstādinātā Iekšlietu ministrijas Informācijas centra priekšniece Līga Lapiņa esot likusi nokārtot, lai telefons paliktu ministra īpašumā. Viņi pakļāvušies, jo baidījušies iebilst. Informācijas centrs izlēmis Sanda Ģirģena “Iphone” norakstīt kā sabojātu. Lai to nokārtotu, savu roku pielikuši vismaz četri darbinieki, un firma, kas, neredzot aparātu, sagatavoja izziņu, ka tālrunis ir tiktāl bojāts, ka vairs nav remontējams.

Sandis Ģirģens kriminālprocesu uzskata par safabricētu, lai atriebtos viņam un godīgajiem ierēdņiem par to, ka lauzis negodīgu iepirkumu tradīciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.