Vītolam «Vienotībā» trūkst domubiedru 0

Nedēļas sākumā “Latvijas Avīzes” slejās ar savu viedokli par Latvijas demokrātijas spēju sevi aizsargāt dalījās mecenāts un sabiedriskais darbinieks Vilis Vītols. 


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Viņš uzskata, ka Latvijas diplomātiskā un politiskā elite ir bezzobaina un nespēj adekvāti reaģēt ne uz bieži vien nepamatotiem ārvalstu pārmetumiem, ne uz vietējo provokatoru un likumpārkāpēju izdarībām. Savu nevarēšanu vai negribēšanu atbildīgās amatpersonas mēdz attaisnot ar vārdiem, ka “demokrātiskos režīmos šādas aktivitātes ir pieļaujamas”. Taču V. Vītols min piemērus no Igaunijas, Izraēlas un citām valstīm, kas, nepārkāpjot demokrātijas vērtības, spēj konsekventi aizstāvēt savu drošību un pašcieņu. Viņaprāt, Latvijai nevajadzētu baidīties izraidīt no valsts tādus kaitniekus kā Vladimirs Lindermans, Jevgeņijs Osipovs vai Aleksandrs Gapoņenko. Vītols ir “Vienotības” biedrs, taču partijas elites pārstāvji, par viņa idejām runājot, bija atturīgi.

Solvita Āboltiņa (partijas “Vienotība” priekšsēdētāja): “Es ļoti cienu Vītola kungu, un viņš mani kopš Ārlietu ministrijas laikiem jokodamies sauc par savu pirmo priekšnieci. Taču, runājot par konkrēto komentāru, demokrātijā politiķi nevar rīkoties pēc principa – patīk vai nepatīk. Tiesiskums ir demokrātiskas valsts stūrakmens un jebkuras rīcības pamatā. Ja mums nepatīk Lindermans, tas nenozīmē, ka varam viņu vienkārši izraidīt bez kāda juridiska pamatojuma.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Interesanti, ka pašlaik Āboltiņa tiesājas ar Lindermanu, kurš Saeimas spīkeri vaino sava goda un cieņas aizskaršanā. Politiķe arī atgādināja, ka parlamentā pašlaik notiek diskusijas par referendumu ierosināšanas kārtības maiņu, kas apgrūtinās Vītola kunga minēto kaitnieku izdarības.

Ojārs Kalniņš (“Vienotība”), Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs: “Emocionāli es pilnībā saprotu un piekrītu Vilim Vītolam, bet kā cilvēks, kurš ilgstoši nodarbojas ar diplomātiju, es saprotu, ka mums jāskatās arī uz valsts interesēm, nevis tikai emocijām. Mazām valstīm jābūt asprātīgām, jāsaprot, kur var runāt un kur ne. Vēlos arī uzsvērt, ka mēs gan parlamentārajās asamblejās, gan citos līdzīgos starptautiskos forumos asi reaģējam uz dažādiem pārmetumiem. Diemžēl tas ne vienmēr tiek atspoguļots medijos.

 

Nav tā, ka esam ļengani un nespējīgi, bet arī plika zobu rādīšana nav vēlama. Tā nedod nekādu labumu, kā tikai varbūt paceļ pašsajūtu. Mums ir jābūt pragmatiskiem, lai izdzīvotu un panāktu savas intereses.

 

Bieži vien cilvēki nāk pie manis un aicina – nosodīsim šito, izteiksim nepatiku stingros vārdos. Bet mans pretjautājums parasti ir – ko tas dos Latvijas iedzīvotājiem? Latvija nevar atļauties provokatīvi un asi izrunāties.”

Ainars Latkovskis (“Vienotība”), Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs: “Ja Viļa Vītola nosauktie cilvēki būtu kādas citas valsts pilsoņi, tad viņu izraidīšana būtu vienkārša un pat vēlama. Taču viņi ir mūsu pašu nepilsoņi, līdz ar to process ir daudz sarežģītāks. Negribētu piekrist, ka Latvija būtu īpaši ļengana un nevarīga. Arī Lielbritānijai un Francijai bija problēmas izraidīt ekstrēmistus, kuri jau bija paguvuši iegūt šo valstu pilsonību. Tādēļ labākais, ko varam darīt, – rūpēties, lai valsts drošību sargājošās iestādes darbotos aktīvi un profesionāli. Ja ir savākts pietiekams daudzums pierādījumu par kādas personas pretvalstisku darbību, tad tā ir jāsoda un jāizolē no pārējās sabiedrības. Demokrātisko valstu specifika ir tā, ka šiem cilvēkiem tiek garantētas tādas pašas tiesības kā jebkuram citam iedzīvotājam. Pat ja viņi nīst šo iekārtu.”

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.