Visvairāk inficējas Latgalē 0

Latvijas Universitātes (LU) zinātnieki pirmo reizi atklājuši pētījuma rezultātus, kas parāda, cik plaši pieaugušo iedzīvotāju vidū ir izplatīta infekcija ar mikroorganismu – kuņģa helikobaktēriju. Tas ir mikroorganisms, kas piemērots dzīvei cilvēka kuņģī un izraisa čūlu, gastrītu un kuņģa vēzi.


Reklāma
Reklāma

 

VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
RAKSTA REDAKTORS
Kā krāpnieki zina, kur meklēt cilvēkus ar vairākiem tūkstošiem kontā – vai banku dati kaut kur noplūst? Atbild eksperti
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Lasīt citas ziņas

Zinātnieki bija pārsteigti par augsto (79%) iedzīvotāju inficētību ar helikobaktēriju. Visaugstākā tā ir Latgalē (84,5%) un Kurzemē (81%), bet zemākā – Rīgā (76%), Vidzemē un Zemgalē (abās 79%). Inficētība pieaug līdz ar vecumu, taču jau to vidū, kas jaunāki par 30 gadiem, inficēto īpatsvars veidoja 64 procentus. Ar to izskaidrojams tas, kāpēc valstī ir augsta saslimstība ar kuņģa vēzi, daudz augstāka nekā Rietumeiropā un Centrāleiropā.

Attīstītajās valstīs inficēto skaits gan pakāpeniski pieaug mūža laikā, taču kopumā tas skar dažus desmitus procentu no kopējā iedzīvotāju skaita.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropas nozīmīgākajā gastroenteroloģijas žurnālā “GUT” nesen publicēti jaunākie standarti un ieteikumi saistībā ar helikobaktēriju un tās izraisīto slimību ārstēšanu. Šādi standarti Eiropā tiek atjaunoti reizi piecos gados. LU asociētais profesors un Gremošanas slimību centra “GASTRO” gastroenterologs Mārcis Leja uzskata, ka Latvijas mediķi pat ir soli priekšā laikam – vadlīnijas Latvijas ārstiem jau bija zināmas pirms gada.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.