“Visvairāk būs jāmaksā privātmāju īpašniekiem ar trīs fāžu elektrību!” Vitenbergs komentē “Sadales tīkla” tarifus 318
Elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS “Sadales tīkls” sagatavojis izvērtēšanai sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā jaunu tarifa projektu.
Ja tas tiks apstiprināts, elektrības izmaksu loks jau no nākamā gada pakāpeniski palielināsies gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem un jaunie tarifi attieksies arī uz tām mājsaimniecībām, kuras šobrīd ir uzlikušas saules paneļus.
Šis plāns sabiedrībā izraisījis diezgan lielu sašutumu, jo solīts palielinājums 75%, bet skaidrs, ka daudziem lietotājiem tarifs kāps pat septiņas reizes. Kā to komentē bijušais ekonomikas ministrs Vitenbergs?
“Tas ir pietiekami skaļš solis no “Sadales tīkla”. Elektroenerģijas cena ir tāda, kāda tā šobrīd ir un tie lēcieni ir gana lieli. Izmaksas pieaug arī viņiem. Šim solim ir tomēr jābūt samērīgam, jo lielākais sitiens būs tām mājsaimniecībām, kurām ir jaudīgs pieslēgums, piemēram, trīs fāžu, bet mazāks, protams, kādā vasarnīcā, kur nekas jaudīgāks par ledusskapja nav!” TV24 raidījumā “Ziņu TOP” atbild Jānis Vitenbergs, 14. Saeimas deputāts (NA), bijušais ekonomikas ministrs (2021-2022)
Skaidrs, ka šobrīd teju katrā privātmājā ir trīs fāžu elektrība, līdz ar to cenas pieaugumu jutīs daudzi.
Jau ziņots, ka elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS “Sadales tīkls” tarifu projektā izmaksas par elektroenerģiju paredzētas ap 70 miljoniem eiro, kas ir 4,4 reizes vairāk nekā iepriekšējā tarifu periodā, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja “Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.
“Sadales tīkls” tarifa projektā maksu par elektroenerģiju paredzēja ap 70 miljoniem eiro. Savukārt iepriekšējā tarifu periodā tie bija 16 miljoni eiro.
“Tāda arī ir tā realitāte,” teica Jansons.
Kā ziņots, “Sadales tīkls” apgrozījums šogad deviņos mēnešos bija 224,202 miljoni eiro, kas ir par 0,5% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, kā arī kompānija strādāja ar zaudējumiem 13,863 miljonu eiro.
Savukārt kopējās izmaksas par elektroenerģiju uzņēmumam šogad deviņos mēnešos bija 38,3 miljoni eiro, kas ir 2,7 reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, palielinājums sasniedz vairāk nekā piecas reizes.