1. septembris
1. septembris
Foto: Zane Bitere/ Edijs Pālens/ Ivars Soikāns/LETA

“Visu šo laiku mēģinām ieviest jaunu satura reformu. Pa kuru laiku strādāt ar bērniem?” uz vienu no izglītības sistēmas problēmām norāda politiķe 9

“Mums jāatceras tas, ka mēs visu šo laiku mēģinām ieviest jaunu satura reformu – Skola 2030, kas paredz to, ka mēs daudz vairāk laika kvalitatīvi veltām tieši sagatavojot stundu, sadarbojoties ar kolēģiem, citiem pedagogiem, kā arī sniedzot atgriezenisko saiti bērniem. Pa kuru laiku šo visu darīt, ja būtībā maksā par stundām?” TV24 raidījumā “Ziņu top” uz vienu no problēmām izglītības sistēmā norāda Antoņina Ņenaševa, Rīgas domes deputāte (P!/P), partijas “Pogresīvie” līdzvadītāja un Izglītības un zinātnes ministra kandidāte.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Jau vēstīts, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, neatrisinātās izglītības sistēmas problēmas nekur nav pazudušas un skolotāji 19. septembrī pieteikuši streiku.

Pedagogu pikets 16.06.2022.
CITI ŠOBRĪD LASA

Ja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) izšķirsies par terminētu trīs dienu streiku beztermiņa streika vietā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nāks pretī un kompensēs dīkstāves dienas, pēc Izlīgšana komisijas sēdes aģentūrai LETA pauda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K).

Muižniece skaidro, ka tā vietā, lai diskutētu par neizpildāmām prasībām pusmiljarda eiro apmērā, tiek piedāvāti vairāki operatīvi risinājumi, piemēram, papildu mācību līdzekļu nodrošināšana.

Muižniece uzsver, ka darīs visu iespējamo, lai tagad, kad bērniem ir iespēja mācīties klātienē, viņi patiešām varētu doties uz skolu un mācīties, lai vecāki varētu pilnvērtīgi strādāt un apmaksāt savus rēķinus, nevis šī brīža apstākļos vēl raizēties par aukles izdevumiem, kā arī lai tiem pedagogiem, kuri izvēlēsies turpināt darbu, nebūtu jādzīvo neziņā par to, cik ilgi nāksies aizvietot kolēģus.

Ministre skaidro, ka ir gatava strādāt un meklēt aizvien jaunus veidus, kā atvieglot skolotāju ikdienu un uzlabot darba apstākļus, tomēr tas nedrīkstot notikt uz bērnu vai viņu vecāku rēķinu.

LETA jau ziņoja, ka LIZDA plānotais pedagogu streiks sāksies 19.septembrī. Arodbiedrība paredz, ka streika plānošana un pats streiks tiks pārtraukts tikai pēc valdības lēmuma apmierināt LIZDA izteiktās divas prasības.

Viena no prasībām ir sabalansēta darba slodze. Arodbiedrība nepiekrīt Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumam, ka darba slodzi sabalansēs līdz 2028.gadam. Šis process esot pārāk ilgs, un to nevarot atļauties ar līdzšinējām problēmām.

Reklāma
Reklāma

Savukārt otrā prasība ir panākt, lai valdība pildītu spēkā esošo Izglītības likuma normu par pedagogu atalgojuma grafiku, to saskaņojot ar algas aprēķina principiem.

LIZDA vadītāja Inga Vanaga atzinusi, ka arodbiedrība ir gatava kompromisiem, tomēr konkrētus kompromisa risinājumus, kas tai būtu pieņemami, neatklāja.

Piemēram, jautājumā par izmaiņām slodzēs LIZDA saprotot, ka kontaktstundu mazināšana nevar notikt uzreiz, tajā pat laikā arodbiedrība neesot gatava piekrist IZM piedāvātajam variantam izmaiņas slodzēs veikt līdz 2028.gadam, kas esot pārāk garš termiņš.

Savukārt Muižniece ir norādījusi, ka līdz nākamajai komisijas sēdei ministrija turpinās sarunas ar Finanšu ministriju un, iespējams, arī ar Premjeru Krišjāni Kariņu (JV), lai saprastu, kādos jautājumos valdība var piekāpties.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.