Viss atkarīgs no priekšnieka
 0

Turpinot 8. augustā publicētajā rakstā “Vai jākavē maizes darbs?” aizskarto tēmu, jautāju ”Latvijas Avīzes” lasītājiem un mājaslapas “LA.lv” sekotājiem sociālajā tīklā “draugiem.lv/latvijas avize”, vai viņiem ir problemātiski apmeklēt valsts un pašvaldību iestādes.


Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Aigars Kalniņš, gaļas atkaulotājs: “Strādāju privātajā sektorā, gaļas namā, darba diena ilgst astoņas stundas. Bieži vien ir nepieciešamība vērsties vietējā pašvaldībā, tomēr laika izrauties no darba man nav, jo es sadalu gaļu veikalam un nav neviena, kas mani varētu aizvietot. Bet, neskatoties uz to, esmu apmierināts ar darba laiku – ja netieku, problēmas atrisina mana sieva.”

Anna Tilgase, kasiere: “Šobrīd esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, taču mana darbavieta ir “Biļešu serviss”. Apmeklēju gan Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, gan bankas, kā arī dažādus birojus. Kamēr esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, apmeklēt iestādes nav grūtību. Taču arī iepriekš tas nebija apgrūtinoši – darbā katru dienu bija stunda pusdienu pārtraukuma, darbs centrā. Ja bija vajadzība, tad paspēju izstaigāt visas iestādes, ko man vajag. Uzskatu, ka iestādes varētu atsevišķās dienās pagarināt darba laiku līdz plkst. 19, lai to pakalpojumus varētu izmantot arī tie, kuri strādā līdz 17 un ilgāk.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Gints Sakalauskis, ceļojumu konsultants: “Strādāju septiņas ar pusi stundas dienā no plkst. 10 līdz 17.30. Ja ir nepieciešamība aiziet uz kādu valsts iestādi, piemēram, uz VID, tas nesagādā nekādas problēmas. Es atprasos uz kādu laiku dienas vidū. Tas ir atkarīgs no priekšnieka – cik saprotošs viņš ir. Vienmēr ir laiks izrauties no darba, lai nokārtotu problēmjautājumus. Mani apmierina valsts iestāžu darbs, jo visi ir pelnījuši normālu astoņas stundas garu darba dienu.”

Einārs Ivanovskis, pensionārs: “Agrāk strādāju robežsardzē, visbiežāk vajadzēja apmeklēt Valsts meža dienestu. Tolaik man bija laiks izrauties no darba, taču es vienmēr atprasījos un jutos neērti. Iestāžu darba laiks mani neapmierina. Strādājošiem ir grūti apmeklēt valsts iestādes. Darba laiks varētu būt dalīts, piemēram, divas dienas nedēļā strādāt no plkst. 12 līdz 20 un pārējās parastā darba laikā no plkst. 8 līdz 16.”

Zane (vārds mainīts), bezdarbniece: “Kad strādāju, bija jārisina problēmas deklarētajā dzīvesvietā. Bija jātiek līdz pašvaldībai. Pati strādāju skolā, vienmēr bija jāizkārto brīvdiena, lai atrisinātu savas problēmas. Pašvaldības darba laiks bija otrdienās un ceturtdienās. Sabiedriskais transports no manas dzīvesvietas kursēja tikai pirmdienās un piektdienās. Vienmēr bija jāveic izmaiņas darba grafikā.”

Andris Pirvics, pārvadājumu speciālists: “Strādāju deviņas stundas dienā firmā, kas nodarbojas ar internacionālajiem kravu pārvadājumiem. Valsts un pašvaldību iestādēs vēršos ļoti reti. Pēdējās bija CSDD, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Centrālā vēlēšanu komisija, kā arī Ventspils pilsētas domes vispārīga nodaļa. Nepieciešamības gadījumā vienmēr ir iespēja atprasīties no darba, lai atrisinātu savas problēmas, tāpēc valsts iestāžu darba laiki šķiet pieņemami.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.