“Vislabākos mākslas darbus var radīt tukšā dūšā!” LMA rektors Zariņš ironizē par biļešu sadārdzinājumu uz Dziesmu un deju svētkiem 27
“Dziesmu svētki ir tāds starpnozaru pasākums. Varbūt tie 40% tiek uzlikti kasē? Varbūt tie nav kultūras cilvēki, kas uzliek 40%? Par starpniecību [biļešu tirgošanā – red.] var uzlikt procentus jebkurā vietā, protams, tas ir tāds ļoti plašs pasākums,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors Kristaps Zariņš, atbildot uz jautājumu, vai arī kultūras organizētājiem ir augusi “apetīte” tādā kopējā izpratnē, šogad uz Dziesmu un deju svētkiem biļešu cenas būtiski paaugstinot – vidēji par 40%.
“Protams, vislabākos mākslas darbus var radīt tukšā dūšā! Ja skatās no tāda viedokļa, tad mākslinieki dzīvo no svaiga gaisa un mīlestības, un tie 40% – tā ir kaut kāda cita opera,” tā biļešu cenu sadārzinājumu ironiski komentēja Zariņš.
Zariņš gan uzsvēra, ka ne jau dejotājs, dziedātājs vai pūtējs prasa par 40% vairāk šogad maksāt par biļetēm uz koncertiem, bet gan menedžments – tie, kas organizē šos svētkus.
Jau vēstīts, ka biļešu cenas uz XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku maksas pasākumiem šogad vidēji ir par aptuveni 40% augstākas, nekā tās bija iepriekšējos svētkos 2018.gadā.
Cenu kāpums uz visiem pasākumiem nav vienāds. Tāpat ir pasākumi, uz kuriem cenas ir samazinājušās. Atšķirībā no 2013. un 2018.gada svētkiem ir samazinājies biļešu cenu klāsts, sarūkot tieši lētāko biļešu piedāvājumam.
Piemēram, šogad uz svētku noslēguma koncertu “Kopā augšup” Mežaparka Lielajā estrādē iecerēts piedāvāt biļetes piecās cenu grupās – par 20, 40, 60, 80 un 100 eiro. Savukārt 2018.gadā uz noslēguma koncertu bija pieejamas biļetes sešās cenu grupās – par 15, 25, 35, 45, 55 un 65 eiro. Savukārt 2013.gadā bija septiņas biļešu cenu grupas, lētākajām maksājot 3 latus jeb 4,3 eiro.