Visiem nav ģimnāzijās jāmācās! Soctīklos asas diskusijas par ieceri aizliegt iestājeksāmenu organizēšanu vidusskolās 65
Valdībā atbalstīta Izglītības un zinātnes ministrijas iecere no šī gada septembra vidusskolām aizliegt iestājpārbaudījumu rīkošanu tajos mācību priekšmetos, kuros kārtoti centralizētie eksāmeni. Rīgas Valsts 1. ģimnāzija par šādu plānu ir neizpratnē.
Arī soctīklos izcēlušās asas diskusijas par ieceri aizliegt iestājeksāmenu organizēšanu vidusskolās – daļa atbalsta šo ieceri, bet daļa ir pret.
Nabaga Rīgas ģimnāzijas, vairs nevarēs izraudzīties labākos skolēnus no citām Latvijas skolām un uzdot citu skolu paveikto par savu panākumu 😏
— Niks Derums 🇺🇦 (@NiksDerums) March 27, 2023
Nevajag samazināt prasības ģimnāzijās, bet gan paaugstināt mācību kvalitāti visur citur. Sākam ar skolotājiem – kamēr algas ir mazas, nebūs izvēle, ko ņemt darbā. Nebūs vispār izvēle. Kāpēc talantīgam jaunietim kļūt par skolotāju, ja ofisa darbā saņems vairāk?
— Kristīnes komentāri 🇱🇻 (@KristineKomente) March 27, 2023
Ar gala pārbaudījumu prasību pacelšanu izglītības līmeņa kvalitāti nepacelsi. Un visiem arī nav ģimnāzijās jāmācās. Tas nav vajadzīgs ne katram bērnam, ne sabiedrībai kopumā.
— Elina Treija (Silina (@Silina_Elina) March 27, 2023
Es arī īsti neuzticos kvalitatīvām izmaiņām centralizētjaos eksāmenos pašlaik. Ja vajadzīgas izmaiņas – ietekmēt ģimnāzijas ir vienkāršāk.
Manuprāt, kaut kas līdzīgs ACT/SAT testiem, pārbaudot ne tikai matemātikas (arī lasīšanas, zinātnes) prasmes varētu būt vērtīgs uzlabojums.
— Edvards Kārlis Vonsovičs 🌹🪩🌻🇺🇦🇪🇺🇺🇳 (@EKVonsovics) March 27, 2023
Šodien no tvitera uzzināju, ka 1. ģimnāzija ir snobiska elite, deputātu un bagātnieku bērneļi, tikt var tikai "ar sakariem", mācās savas gudrās matemātikas un traucē strādnieku bērniem dzīvot. Pilnīgi gribas uzvilkt naģeni un iet sist buržuāziju.
— Ksenija (@and_kse) March 26, 2023
Pašlaik iecere atbalstīta tikai valdībā, tā vēl jāskata Saeimā.