Ogres Centrālās bibliotēkas Informācijas resursu attīstības nodaļas vadītāja Janīna Metlāne (no kreisās) un Bērnu nodaļas galvenā bibliotekāre Dace Tribise cenšas nodrošināt visu lasītāju vajadzības.
Ogres Centrālās bibliotēkas Informācijas resursu attīstības nodaļas vadītāja Janīna Metlāne (no kreisās) un Bērnu nodaļas galvenā bibliotekāre Dace Tribise cenšas nodrošināt visu lasītāju vajadzības.
Foto – Timurs Subhankulovs

Visiem ir tiesības lasīt. Bet ko? Diskusija par publisko bibliotēku krājumiem 1

Pagājušajā ceturtdienā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunajā ēkā sastapās grāmatizdevēju un LNB pārstāvji, lai apspriestu (neesošo) valsts iepirkumu publiskajām bibliotēkām. Jo par iepirkumu grūti nosaukt ikgadējo minēšanu, kas saistīta ar Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) un LNB piedalīšanos Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) projektu konkursos “būs, nebūs, kad būs, kas būs, cik būs…”. LBB varonīgā cīņa par kaut jel kādu valsts iepirkuma ēnu vēl spilgtāk uzsver pilnīgo intereses trūkumu no citām valsts iestādēm.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Pērn 439 grāmatizdevēji Latvijā izdevuši 2223 grāmatas un brošūras 3 254 351 eksemplāra koptirāžā. No šīs grāmatu ražas VKKF atbalstīta projekta ietvaros bibliotēkās nonākuši 52 nosaukumi 55 eksemplāros katrs. Pērn LBB VKKF konkursā saņēma 30 000 latu, šogad projekts “Augstvērtīga tulkotā un oriģinālliteratūra bibliotēkās” – arī 30 000, bet jau eiro, tātad naudas par trešo daļu mazāk.

Protams, ne tuvu ne katrai grāmatai jābūt katrā no vēl aizvien vairāk nekā 800 Latvijas publiskajām bibliotēkām. Tādēļ mazāk satrauc paši skaitļi vai to dažādās proporcijas, vairāk – fakts, ka mēs nezinām, kas vēl šogad iepirkts bibliotēku krājuma papildināšanai, kas savukārt tajās nav nonācis un, iespējams, nekad nenonāks un ko lasītāji vēlētos savās bibliotēkās lasīt. Jo pilsētas, novada, pagasta, apdzīvotas vietas bibliotēkas krājums nav abstrakta vienība, bet gan reāla Latvijas kultūras daļa, kas ir vai nav pieejama konkrētās apdzīvotās vietas iedzīvotājiem.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.