Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Publicitātes foto.

Visi to izjūt vienādi! Uzzini, kādi ir 4 populārākie mīti par pavasara nogurumu jeb letarģiju 2

Pāreja no ziemas perioda uz pavasari nes neskaitāmas pārmaiņas gan dabā, gan mūsos. Kamēr vieni bauda pirmos saules starus un labo laiku, citi cīnās ar negaidīto pavasara vēstnesi – pavasara nogurumu jeb pavasara letarģiju, kas galvenokārt skar sievietes vecumā no 35 līdz 50 gadiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

Pavasara nogurumu raksturo sarežģīta fizioloģisko, kultūras un psiholoģisko faktoru mijiedarbība. Skaidras medicīniskās definīcijas trūkums ir radījis dažādus mītus par tā cēloņiem un sekām. Lai tos kliedētu, “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga portālam LA.LV skaidro populārākos mītus par pavasara nogurumu un dalās savos ieteikumos.

1.mīts: Pavasara nogurumu izraisa tikai laikapstākļu maiņa

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai arī nogurums un bezspēks var rasties laikapstākļu izmaiņu rezultātā, tas ir tikai viens no vairākiem faktoriem, kas ietekmē mūsu enerģijas līmeni un labsajūtu. Farmaceite uzsver, ka nogurums visbiežāk ir saistīts ar to, ka līdz pavasarim organisms ir paspējis iztērēt vasarā uzņemtos un uzkrātos vitamīnus un minerālvielas, un pavasarī sāk izjust to iztrūkumu.

Pārejā no ziemas uz pavasara periodu mainās dienasgaismas ilgums – saule aust agrāk un riet vēlāk. Šīs izmaiņas tiešā veidā ietekmē mūsu dienas ritumu un miega modeļus. Turklāt pavasarī vairums cilvēku sastopas ar ziedputekšņu vai citām alerģijām. Iekaisumi, paaugstināta temperatūra, iesnas – šie visi procesi traucē mūsu imūnsistēmas darbību, veicinot nogurumu.

Padoms: Pirmās pavasara noguruma pazīmes, tostarp apgrūtinātu spēju koncentrēties, veicot savus ikdienas pienākumus un nespēju no rītiem pamosties un naktīs aiziet gulēt, ir iespējams mazināt, izmantojot B grupas vitamīnus.

Farmaceite Melberga uzsver, ka B grupas vitamīni ir svarīgi cilvēka organismā, jo tie piedalās visu organisma sistēmu un orgānu darbībā, enerģijas ražošanā, kā arī nodrošina normālu nervu sistēmas darbību.

Īpaši svarīgi ir uzņemt B2 (riboflavīns), B6 (piridoksīns) un B12 (ciānkobalamīns) vitamīnus, jo tie mazina nogurumu un nespēku. Pieaugušajiem B2 vitamīna ieteicamā diennakts deva ir 1-2 mg, B6 ieteicamā diennakts deva ir 1,2-1,7 mg, savukārt B12 tie ir 3,0 mg dienā. Papildu B grupas vitamīniem var lietot Magniju, kura ieteicamā diennakts deva ir 300 mg.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.