Visi Rīgas mēra amata kandidāti, izņemot Ušakovu, vēlas atgriešanos LPS 0
Visi politiskie spēki, kas pēc reitingiem varētu iekļūt nākamā sasaukuma Rīgas domē, izņemot “Saskaņas centru” (SC), uzskata, ka Rīgai atkal ir jāpievienojas Latvijas Pašvaldību savienībai (LPS), no kuras galvaspilsēta izstājās, protestējot pret tās rīcību 2013.gada valsts budžeta pieņemšanas laikā.
SC Rīgas saraksta līderis un tagadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs, kurš arī rosināja izstāšanos no LPS, gan nav gatavs atkal pievienoties šai organizācijai. “Mēs skatīsimies, kā savienība rīkosies. Latvijas Pašvaldību savienība pēc būtības ir pašvaldību arodbiedrība. Attiecīgi, ja redzēsim viņu vēlmi vismaz mēģināt mums palīdzēt, iesim atpakaļ, bet, ja neredzēsim, turpināsim esošo attiecību formātu. Viņi izmanto mūsu telpas un infrastruktūru, kad vajadzīgs, par brīvu. Viss joprojām notiek Rīgas domē, taču bez mums,” uzsvēra Ušakovs.
Uz jautājumu, vai tas nav neizdevīgi Rīgas domei, jo LPS ir vienīgā pašvaldību organizācija, kas piedalās sarunās ar valdību par budžetu, Ušakovs atbildēja: “Jā, un katru reizi paraksta domstarpību protokolu…”
Pretējās domās gan ir visi pārējie mēra amata kandidāti. “Šis pretnostatījums starp Rīgu un valsti, kādu ir izvēlējies “Saskaņas centrs”, nav pareizs. Tur vispār nav diskusiju,” uzsvēra partijas “Vienotība” Rīgas saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.
Arī Nacionālās apvienības pārstāve Baiba Broka uzskata, ka tieši tā ir jāveido dialogs ar valdību un parlamentu. “Rīga tomēr ir galvaspilsēta, un solidaritāte ar citām pašvaldībām ir svarīga. Apvainoties uz Latvijas Pašvaldību savienību tāpēc, ka nav sanācis viens rezultāts, nav pragmatiski. Esot kopā, ir jāmeklē jauni attīstības instrumenti,” sacīja Broka.
Reformu partijas Rīgas mēra amata kandidāte Inga Antāne norādīja – ja Rīga nav LPS, tad tā nepiedalās nākamā gada budžeta plānošanā. “Un tas ir daudz bīstamāk, ka neesam partneri un ka Rīga kā galvaspilsēta nepiedalās budžeta veidošanā. To nedrīkstēja pieļaut,” atzina Antāne.
Jau vēstīts, ka Rīgas dome pagājušā gada oktobrī nobalsoja par izstāšanos no LPS, tādējādi protestējot pret tās piekāpšanos valdībai iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalē.