Foto: Shutterstock

Visdrīzāk nezini, ka ar to šobrīd sirgsti: perfekto cilvēku slimība, kas burtiski mūs “dzen kapā” 0

Gada sākums var būt stresains. Pēc tam, kad svētku laikā esat nogurdinājuši sevi, cenšoties sarīkot perfektu ballīti, atrast ideālas dāvanas vai izveidot ideālu svētku atmosfēru, populārā kultūra mudina jūs darīt vēl vairāk. Jaunā gada apņemšanās – šīs pašuzliktās pavēles pašizaugsmei un, bieži vien, veselības uzlabošanai – kļūst par nākamo soli, CNN raksta.

Reklāma
Reklāma
Veselam
6 rīta ieradumi, kas slepeni veicina svara pieaugumu: izvairies no tiem!
Žurku perēklis… Atklājas baiss aktiera Džīna Hekmena un viņa sievas nāves iemesls
Kokteilis
VIDEO. “Decembrī es nolecu no Akmens tilta Daugavā!” Stiprais stāsts par kādu latviešu sievieti Stirnu, kuras dziesmu nu dungo teju katrs latvietis
Lasīt citas ziņas

Tomēr dažkārt risinājums labākai veselībai – vai tā būtu garīga, emocionāla vai fiziska – varētu būt darīt mazāk un iemācīties nedaudz atlaist kontroli.

Klīniskā psiholoģe Dr. Elena Hendriksena no Bostonas Universitātes Trauksmes un ar to saistīto traucējumu centra pati sevi dēvē par perfekcionisti un atzīst, ka darīt mazāk viņai nav dabiski. Un viņa nebūt nav viena.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Lielākajai daļai manu klientu perfekcionisms ir galvenā problēma viņu grūtību epicentrā,” viņa teica CNN galvenajam medicīnas korespondentam Dr. Sandžejam Guptam podkāstā Chasing Life.

“Tomēr neviens nekad nesaka: “Elen, esmu perfekcionists. Man viss ir jāpadara ideāli,” viņa norāda. “Tā vietā viņi saka: “Man šķiet, ka es izgāžos.” “Es jūtos kā atpalieku.” “Man jau sen vajadzēja būt daudz tālāk nekā esmu.” Un, galu galā, tas ir tāpēc, ka perfekcionisms nav gluži tieši par pilnību – tas ir vairāk par nekad nejūšanos pietiekami labam.”

SAISTĪTIE RAKSTI