Visbiežāk pieļautās kļūdas gludekļa izmantošanā 0
Gludināt apģērbu ir grūtāk, nekā Jums varētu likties. Ir daudz dažādu audumu veidu, temperatūras iestatījumu un detaļu, kas, gludinot apģērbu, var sagādāt pamatīgas galvassāpes. Gludināšana ir ikdienas pienākums, tomēr mēs visi mēdzam pieļaut kļūdas – izvairīšanās no šīm kļūdām palīdzēs Jums saglabāt apģērba kvalitāti un nodrošināt, ka tas izskatās lieliski arī pēc vairākām valkāšanas, mazgāšanas un gludināšanas reizēm!
Tiek gludināti audumi, kas ir pārāk sausi
Ja tiek izmantots tvaika gludeklis, apģērbu pirms gludināšanas vajadzētu samitrināt. Nebaidieties, ka audums tiks samitrināts pārāk daudz – tas mīkstina un atslābina audumu, tādējādi krunciņas izlīdzinās daudz vienkāršāk.
Ja Jūsu gludeklim nav tvaika funkcijas, saslapiniet audumu patstāvīgi, uzšļakstot uz tā pāris pilienus ūdens.
Trausli audumi tiek gludināti beigās
Lai atdzistu, gludeklim nepieciešams ilgāks laiks, nekā, lai uzsiltu, tādēļ gludināšana jāsāk ar materiāliem, kam nepieciešama zemāka gludināšanas temperatūra. Sāciet ar tādiem audumiem kā poliesteri un zīdu, beigās gludiniet kokvilnu un linu. Rīkojoties pretēji, Jūs riskējat sadedzināt vai izkausēt audumu.
Gludinot, netiek izmantots krāna ūdens
Mūsdienu gludekļi krāna ūdeni apstrādā labāk, nekā to spēj vecāki modeļi, tādēļ noteikti nevajadzētu baidīties to izmantot. Ja vien Jūsu mājokļa ūdens nav ārkārtīgi ciets, nav iemesla lietot destilētu ūdeni. Ja Jūs šaubāties, pamēģiniet krāna ūdeni sajaukt ar destilētu ūdeni proporcijā 50/50.
Gludeklis netiek kopts un tīrīts
Izkausēto šķiedru atlikumi var iesūkties gludekļa virsmā un sasmērēt gludināmos audumus, savukārt sastāvējies ūdens konteineris var uz gludināmiem audumiem radīt pleķus. Izmantojiet dzeramo sodu, lai notīrītu aukstu gludekļa virsmu, pēc tam izmantojiet speciālu tīrīšanas pastu, lai notīrītu karstu gludekļa virsmu un pilnībā atbrīvotos no jebkādiem netīrumiem.
Gludeklis tiek uzglabāts, neiztukšojot ūdens nodalījumu
Kad gludināšana pabeigta, vienmēr iztukšojiet gludekļa ūdens nodalījumu, īpaši, ja uzglabājat gludekli ar tā virsmu uz leju. Tas nodrošina, ka liekais ūdens nebojā gludekļa detaļas un neizplūst, tādējādi nerodoties rūsai.
Tiek izmantots tvaiks, neiztaisnojot apģērbu
Lai arī tvaika gludeklis garantē vislabākos rezultātus, to jāprot pareizi izmantot. Pakariet audumu, satveriet to no apakšas, iztaisnojiet un viegli velciet gludekli virzienā uz augšu. Jo smagāks audums, jo sarežģītāk tvaikam iekļūt tā šķiedrās, tādēļ biezus un smagus audumus tvaicējiet no abām pusēm.
Gludināšanai tiek izmantota skārda folija
Folija ir patiesi lielisks rīks, kas atvieglo gludināšanu, tomēr nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot skārda foliju – tā vietā izmantojiet alumīnija foliju!
Kad gludināmais dēlis tiek pārklāts ar alumīnija foliju, tas atstaro siltumu, tādējādi iespējams vienlaicīgi kvalitatīvi izgludināt abas apģērba puses. Alumīnija folija atvieglo darbu un ietaupa laiku, kas būtu nepieciešams, lai apgrieztu apģērbu.
Tiek gludināts netīrs apģērbs
Gludināt netīras drēbes ir kategoriski aizliegts, tomēr nolaidības un steigas nolūkos cilvēki šo kļūdu pieļauj itin bieži. Ja tiek gludināts netīrs apģērbs, pleķi un netīrumi tiek iespiesti auduma šķiedrās, tādējādi pēc tam no tiem atbrīvoties ir teju neiespējami.
Pirms gludināšanas noteikti pārliecinieties, vai audums izmazgājies, uz tā nav pleķu un netīrumu. Īpaši pārbaudiet šujmašīnas veidotās šuves, jo daudzos gadījumos apģērbs patiesi šķiet tīrs, tomēr šuves ir tik biezas, ka nav izmazgājušās.
Gludeklis tiek atstāts pieslēgts elektrībai
Negadījumu statistika liecina, ka šī ir viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām, izmantojot gludekli. Ja gludeklis tiek atstāts pieslēgts elektrībai, turklāt bez uzraudzības, pastāv ugunsbīstama situācija. Nevienam nevajadzētu pieļaut šādas neuzmanības kļūdas, tādēļ esiet uzmanīgs un vairākkārt pārliecinieties, ka esat atvienojis gludekli no strāvas.