Cilvēki Vērmanes dārzā.
Cilvēki Vērmanes dārzā.
Foto-LETA

Vai jūsu ienākumi nodrošina jūsu vajadzības? 0

Labklājības ministrija (LM) šodien plašāk informēs sabiedrību par ministrijas paveikto minimālā ienākuma līmeņa noteikšanā, kas turpmāk būs atšķirīgs dažādām iedzīvotāju grupām. Pēc minimālā ienākuma līmeņa noteikšanas uz tā pamata tālāk balstīs atbalsta mehānismu izstrādi iedzīvotājiem, ņemot vērā gan valsts, gan pašvaldību sniegto atbalstu, kā arī nodokļu sistēmu.

Reklāma
Reklāma

Sandra, 
sākumskolas skolotāja:

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

“Ja man nebūtu vīra, kurš strādā, tad es nevarētu iztikt. Mana mēneša alga uz rokas ir tuvu 600 eiro, jo strādāju gandrīz pusotru slodzi – zinu, ka tā nopelnu vairāk nekā daudzi citi skolotāji, taču ar to nepietiek, lai man visu laiku būtu līdzekļi un nebūtu jādomā par tēriņiem. Lielākā daļa nopelnītā aiziet rēķinu apmaksai un ikdienas pamatvajadzībām – pārtikai, higiēnas precēm, utt. Tāpat man ir svarīgi atbalstīt savu ģimeni un vēlos arī viņiem regulāri palīdzēt, iepriecināt, taču ne vienmēr varu to atļauties. Es biežāk gribētu apmeklēt dažādus kultūras pasākumus, taču tas prasa lielus ieguldījumus, tāpēc rūpīgi plānoju, kur un kad dodos. Ja skolotājiem maksātu par visu darbu, ko viņi dara, piemēram, par gatavošanos mācību stundām un burtnīcu, pārbaudes darbu labošanu, ko darām ārpus oficiālā darba laika, tad domāju, ka skolotājs varētu izdzīvot, taču šobrīd tikai ar manu algu man būtu ļoti grūti.”

Mārtiņš, 
students, strādā apģērbu veikalā:

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šovasar sāku strādāt apģērbu veikalā, lai man būtu savi brīvie līdzekļi un es varētu tos tērēt, kā vēlos. Biežāk atpūsties kopā ar draugiem, aiziet uz pilsētas centru vai, piemēram, kino. Pagaidām man vēl finansiāli palīdz arī vecāki, jo bez viņu atbalsta es nevarētu studēt un dzīvot Rīgā. Viņi palīdz man samaksāt īri un citus maksājumus, atliek nauda arī pārtikai un sīkiem ikdienas tēriņiem, taču vienmēr gribas vairāk. Tāpēc ceru savienot darbu veikalā ar studijām arī turpmāk, lai justos neatkarīgāks. Patīkami, ka ir studentu atlaides, piemēram, sabiedriskajam transportam, kas ir ievērojams atspaids. Domājot par tēriņiem, varu dzīvot tīri labi, taču nākotnē noteikti vēlos nopelnīt vairāk, lai, piemēram, varētu doties arī kādā ceļojumā.”

Inese, jaunākā grāmatvede:

“Mani ienākumi šobrīd nodrošina manas ikdienas prasības un vēlmes – dzīvošana, rēķini, pārtika. Tāpat varu arī paceļot tepat pa Latviju un nopirkt kādas jaunas drēbes, apavus, reizēm apmeklēt arī kādu kultūras pasākumu. Protams, es rēķinu līdzi, ko kurā mēnesī varu atļauties. Gluži pa kreisi, pa labi ar naudu nevaru mētāties. Taču, ja iepriekš izsver savas vēlmes un vajadzības, visam sanāk.”

Rūta, 
pensionāre, dzīvo laukos:

“No manas pensijas sanāk tikai minimālajām vajadzībām, neko vairāk par iztiku un zālēm nevaru atļauties. Tā kā esmu represētā, tad pensija ir augstāka nekā citiem – 256 eiro mēnesī. Atbalsts ir arī mani bērni ar savām ģimenēm, kuri regulāri atved pārtiku un citas nepieciešamās lietas. Kad bija dzīvs mans vīrs, tad ar divām pensijām bija daudz vieglāk un nevajadzēja domāt par tēriņiem, taču šobrīd var iztikt.”

Aigars, 
vidējā līmeņa vadītājs:

“Strādāju stabilā uzņēmumā un par ienākumiem šobrīd sūdzēties nevaru. Ģimenē esam četri cilvēki, arī sieva strādā. Par tēriņiem daudz nedomājam, tāpat varam reizēm atļauties aiziet uz restorānu vai regulāri atjaunot garderobi sev un bērniem. Tā kā mūsu ģimenei ir arī ikmēneša kredītmaksājumi, esmu atbildīgs un gluži nevajadzīgām lietām naudu netērēju. Nedaudz iepriekš ieplānojot un atliekot, reizi gadā dodamies ceļojumos ārpus Latvijas. Kam pietrūkst? Lieliem pirkumiem, piemēram, jaunai automašīnai vai citai tehnikai, taču, plānojot un visu izdomājot, domāju, ka varam atļauties arī to.”

UZZIŅA

Līdzšinējie minimālie ienākumu līmeņi Latvijā:

Reklāma
Reklāma

* Garantētā minimālā ienākumu (GMI) līmeņa slieksnis (2014) – 50 eiro

* Trūcīgas personas ienākumu līmenis (2014) – 128 eiro

* Maznodrošinātas personas ienākumu līmenis (2013) – no 128 līdz 356 eiro

* Nabadzības riska slieksnis (2012) – 235 eiro

* Iztikas minimums (līdz 2013. gada 31. decembrim) – 253 eiro.

Avots: Labklājības ministrija

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.