Kāpēc kaķim jāpārbauda asinsspiediens? 0
Vīrusi, apsārtumi, čūlas – kādas acu problēmas piemeklē kaķus un kā no tām izvairīties?
Herpes vīruss var izraisīt arī vairākas, citādi savstarpēji nesaistītas slimības.
- konjuktivītu – iekaisumu, kas raksturojams ar acu asarošanu, sāpēm, acu piemiegšanu, izdalījumiem, gļotādas apsārtumu;
- līnijveida čūlas acs radzenē;
- radzenes nekrozi – dzīvniekam uz acs radzenes parādās brūni melns laukums, kas nedzīst, tas ir sāpīgs. Šī ir viena no nepatīkamām saslimšanām, jo ārstēšana ir ķirurģiska;
- eozinofīlo keratīnu – kad uz acs radzenes novēro baltus, nelielus pūšļus, kas arī dzīvniekam rada diskomfortu, redzes deficītus.
- uveītu – acs asinsvadu apvalka iekaisumu. Ja šo iekaisumu laicīgi neārstē, tas var būtiski ietekmēt kaķa veselību un redzi.
Formas un ārstēšana visām šīm slimībām atšķiras, bet cēlonis iespējams var būt viens.
Kaķiem, kas ir vecāki par 10 un 11 gadiem var būt paaugstināts asinsspiediens. Kaķi par sliktu pašsajūtu nesūdzas, bet viena no redzamākajām pazīmēm ir pilnīga tīklenes atslāņošanās, kas ir neatgriezenisks redzes zudums.
Ieteikumi sekot senioru kaķu veselībai:
- kontrolēt, cik daudz un kā kaķis iet uz kastīti;
- kāda ir murrātāja pašsajūta;
- reizi pusgadā veikt asins analīzes;
- pārbaudīt, vai nieru darbība ir adekvāta;
- izmērīt asinsspiedienu.
Paaugstinātā asinsspiediena rezultātā radusies tīklenes atslāņošanās ir neatgriezeniska. Šis ir smags process, jo dzīvnieks ir vecs. Kaķis redzi var zaudēt divu dienu laikā, stāsta speciāliste. Tā kā tas notiek ļoti ātri, dzīvniekam ir grūti pierast pie jaunās situācijas. Kaķis kļūst nomākts, depresīvs, ļoti pārdzīvo, krīt, skrien sienās.
Šis ir emocionāli grūts laiks – gan saimniekam, tajā noskatoties, gan dzīvniekam, to piedzīvojot.