Virtuves ventilators. Kurš labāks? 0

Virtuve ir mājas templis, tā jātur ideālā kārtībā. Lai smaržu mistērija pārāk nekairinātu nāsis, telpu nepieciešams kārtīgi vēdināt.

Reklāma
Reklāma

 

“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Kokteilis
Lingvistikas ekspertiem izdevies atšķetināt pēdējos Jāņa Timmas balss ziņā izteiktos vārdus, kas bija fiksēti domofona kamerā
Lasīt citas ziņas

Ja iespējams aromatizēto gaisu novadīt uz ārpusi un virtuves noslogojums nav liels, visvienkāršāk dabiskās ventilācijas vietā ierīkot māk­slīgo. Modernie virtuves ventilatori ir pietiekami jaudīgi, kvalitatīvi un aprīkoti ar vairākiem ātrumiem.

Par mehānisko ventilatoru trūkumu uzskata smaku, kukaiņu un ārpuses skaņu nonākšanu telpā no ventilācijas šahtas. Lai to novērstu, tagad izmanto speciālos gaisa ventiļus, kas sastāv no divām kustīgām vērtnēm. Vērtnes atveras, elektriskajam motoram darbojoties, un aizveras pēc izslēgšanas. Ventilatora mīnuss ir troksnis, ko rada elektromotors. Jo tas jaudīgāks, jo parasti arī skaļāks. Tādēļ sevišķi spēcīgus gaisa nosūcējus montē pie sienas ārpusē. Iekštelpām domātiem gaisa nosūcējiem motoru ievieto skaņu absorbējošā korpusā. Piedevām iemontē vibrāciju slāpējošās starplikas, kas novērš saskarsmi ar korpusu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Modernu nosūcējventilatoru radītais trokšņu līmenis svārstās no 30 līdz 60 Db robežās. Ventilatorus regulē ar roku vai no attāluma ar pulti. Daži no smalkākajiem modeļiem aprīkoti ar jutīgiem sensoriem, kuri automātiski ieslēdzas, reaģējot uz gaisa piesārņojuma palielināšanos.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.