Dabai draudzīgāki 2
Kristaps Meija gan sarunā ar mani norādīja, ka nemaz nezināja, ka daudziem divu gadu laikā būs jāizdomā, ko iesākt ar saviem nosūcējiem. “Lēmumu nevajadzēja uzspiest, jo tagad sanāk, ka arī visām tantēm mazajos dzīvoklīšos vajadzēs domāt, ko darīt, jo lēmums jebkurā gadījumā radīs papildu izmaksas – vai nu jāizbūvē pievadcaurule, vai jāpērk jauna ierīce – tā ir galējība un to īsti neatbalstu. Tai būtu jābūt brīvai izvēlei, protams, paziņojot par visiem riskiem,” sacīja speciālists, kurš uzskata, ka, ja saimniecībā izvēlas neveidot pievadcauruli, vienīgā alternatīva būs recirkulācijas nosūcēji.
“Jaunākie modeļi būs veidoti tā, lai tie varētu strādāt jebkur un to uzstādīšana būtu pavisam vienkārša – iespraud vien rozetē un nosūcējs var atrasties jebkur. Nebūs obligāti jābūt plīts augšpusē vai pie sienas – lai nav jāpārplāno virtuve, ja iepriekš bija vecais standarta 50 centimetru platais nosūcējs, kaut tagad nopērkami nosūcēji, tikai sākot no 60 centimetriem,” norādīja K. Meija. Vaicāju, vai recirkulācija ir augstākās klases ierīces? “Nosacīti, jo kā jau visas tehnoloģijas – tās attīstās un nepaies ilgs laiks, kad izdomās ko jaunu un vēl gudrāku. Ierīces optimizējas un kļūst arvien pieejamākas arī cenas ziņā – ņem vai neņem ar šādu iespēju, cena daudz neatšķiras,” sacīja speciālists.
Līdz šim gan recirkulācijas sistēma bija pazīstama kā ne tik efektīva, jo neattīra gaisu tik labi kā uzsūcošie nosūcēji, taču nu jau ir tādi recirkulācijas veidi, kas spēj turēt līdzi arī tiem, kuri tvaiku izvada ventilācijā. Ir “CleanAir” jeb tīrā gaisa funkcija, kura lielo, rievoto speciālo aktīvo ogles filtra virsmas dēļ spēj neitralizēt līdz pat 95% smaku, kā arī nodrošina klusu darbību. Ja meklēsiet, atradīsiet ne tikai alternatīvu pašreizējam nosūcējam, bet varbūt pat labāku!