Foto: Charles Platiau / Reuteres / Scanpix / LETA

Virtuvē Francijā uzietā glezna izsolē pārdota par 24,15 miljoniem eiro 0

Viduslaiku glezna, kas gadiem ilgi karājās gados vecas franču kundzes virtuvē un nejauši tika atpazīta kā renesanses gleznotāja Čimabues (1272-1302) darbs, izsolē pārdota par 24,15 miljoniem eiro, vēsta “The New York Times”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Mākslas vēsturnieki norāda, ka temperas gleznojums “Kristus izsmiešana” ir pirmais Čimabues darbs, kurš pārskatāmā vēsturē pārdots izsolē.

Sākotnēji tika prognozēts, ka darbs varētu īpašniecei ienest četrus līdz sešus miljonus eiro, taču kļuva par otru dārgāko Eiropas vecmeistara darbu pēc 2017. gadā “Kristija” izsolē pārdotā da Vinči “Pasaules glābēja”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gleznu nopirka Londonas mākslas tirgonis Fabricio Moreti sīvā sacensībā ar vismaz sešiem citiem pretendentiem.

“Es nopirku gleznu, domājot par diviem kolekcionāriem,” sacīja Moreti, piebilstot, ka Čimabues glezna ir viens no nozīmīgākajiem vecmeistaru darbu atklājumiem šajā gadsimtā.

“Čimabue ir sākums visam. Viņš aizsāka moderno mākslu. Kad turēju gleznu savās rokās, gandrīz raudāju,” emocionāli atzīst mākslas tirgotājs.

25 centimetrus augstais papeles koka panelis ar gleznu tika atklāts 2019. gada jūnijā. Glezna bija gadu desmitiem glabājusies gados vecas franču dāmas virtuvē Kompjēņā, ziemeļos no Parīzes. Ģimene gleznu uzskatīja par mākslinieciski mazvērtīgu ikonu.

Nav nekādas informācijas par iepriekšējiem gleznas iemītniekiem, nav arī saglabājies stāsts par to, kā Čimabues darbs nonācis pie šīs ģimenes.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.