Virtenes kā nevienam, pašu gatavotas 0
Vienkāršas svētku lampiņas var papildināt ar pašu gatavotiem kupoliņiem. Skaistas kļūs pat vecās, apnikušās diodes.
Gaismas kamoliņi
No diegiem gatavotas lampiņas ir ļoti populāras, stilīgas un nopērkamas par dārgu naudu veikalā. Taču pēc līdzīga principa tās var darināt arī mājās. Būs īsts rokdarbs, katra mazliet atšķirīga, tātad pārāka. Jauks darbiņš visai ģimenei, kas patiks gan lieliem, gan maziem.
Lampiņām vajag diegus, balonus un PVA līmi. Balonus piepūš vajadzīgajā lielumā un aptin ar diegiem. Der jebkuri diegi – gan kokvilnas, gan zīda. Jo tie smalkāki, jo skaistāks lukturītis. Kad balons aptīts, tam ar mīkstu otu uzklāj PVA līmi. Tin nākamo diegu kārtu un atkal apziež ar līmi, līdz kupols gatavs. Ja lampiņas paredzētas dārza dekorēšanai, lieto PVA līmi āra telpām.
Ja jāveido tinums, dažkārt iesaka diegu laist caur līmes pudelīti, kurā izdurts caurumiņš, vai vilkt caur bļodā ielietu līmi. Taču šāda metode patērē daudz līmes un ir ķēpīga.
Aptītos un aplīmētos baloniņus žāvē vismaz diennakti. Tad tos pārdur un ādiņu izņem pa augšpusē izgrieztu atverīti. Caurumiņā ieliek virtenes spuldzīti. Aptinot lielu balonu, var iegūt pieskaņotu tērpu arī lustrai. Tikai tajā jāievieto lampiņa, kas nekarst.
! PVA līme žūstot nemaina diega krāsu, tāpēc var gatavot košas bumbiņas no spilgtu krāsu diegiem.
Rakstaini bruncīši
Vienkāršu svētku uguntiņu virteni īpašu padarīs papīra glāzīšu bruncīši. Šādu zvaniņu var apzīmēt vai uz tā uzrakstīt laba vēlējumu. Abažūriņu gatavošana ir labs veids, kā svētku vakarā ilgstoši nodarbināt/izklaidēt bērnus. Šim nolūkam sagādā pēc iespējas vairāk glāzīšu apzīmēšanai, kā arī krāsu flomāsterus un zelta vai sudraba marķieri.
! Ja vēlas askētisku rotājumu, kas iekļaujas īpašajā mājas interjerā, zīmētājiem var izsniegt tikai vienkrāsainu, piemēram, melnu vai zeltainu, flomāsteru.