Vīrietis un sieviete: 7 atšķirības uzvedības, reakciju, fizioloģiskā un pat neironu līmenī 1
Kādas ir mūsu atšķirības. Smadzenes
Vīriešu un sieviešu fundamentālas atšķirības balstās ne tikai uz ārējām, dzimumam raksturīgām pazīmēm. Dzimumu īpatnības izpaužas uzvedības, reakciju, fizioloģiskā un pat neironu līmenī.
Dāņu zinātnieks Berts Pakenbergs konstatējis, ka vīriešu smadzeņu šūnas vismaz par četriem miljoniem pārsniedz sieviešu smadzeņu šūnu skaitu. Tomēr sievietēm testi uzrāda par 3% labākus rezultātus nekā vīriešiem. Izrādās, ka vainīgs smadzeņu lielais saiklis, kas savieno labo un kreiso smadzeņu puslodi. Sievietēm tas ir daudz biezāks un izteiktāks.
Ja vīrietis lasa, viņš gandrīz nedzird neko apkārt. Un, ja tu runā ar viņu, kad viņš skujas, iespējamība, ka viņš sagriezīsies, dramatiski palielinās.
Pat miegs vīriešiem un sievietēm atšķiras: vīriešu smadzeņu elektriskā aktivitāte miega laikā samazinās līdz 70% (viņš ir mednieks, un, kad viņš nokļuvis mājās, jābūt iespējai atpūsties), bet sievietēm – tikai 10%, jo viņām visu laiku jābūt “nomodā ” par māju un bērniem.
Vīriešu smadzenes ir specializētas un sadalītas atsevišķos apgabalos. Savienojumu skaits starp puslodēm ir mazāks, tāpēc vīrietis var kvalitatīvi darīt tikai vienu lietu, pilnībā pievēršoties tai. Atcerēsimies: viņš ir karavīrs un mednieks. Viņš vajā upuri vai cīnās. Sieviete var vienlaikus nodarboties ar dažādiem mājas darbiem, piemēram, gatavot, pieskatīt bērnus vai rūpēties par tuviniekiem un adīt.
Sievietes var vadīt automašīnu un sarunāties, bet lielākā daļa vīriešu, koncentrējoties uz braukšanu, nogriež radio un lūdz pasažieri paklusēt.