
“Viņš arvien vairāk izskatās kā politiskā nasta!” Tramps tuvākajam lokam paziņo, kas sagaida viņa cīņubiedru drīzumā 0
Prezidents Donalds Tramps savam tuvākajam lokam, tostarp ministru kabineta locekļiem, ir paziņojis, ka Īlons Masks tuvāko nedēļu laikā atkāpsies no savas pašreizējās lomas kā valdības partneris, visuresošs atbalstītājs un Vašingtonas “cirvja vīrs”.
Prezidents joprojām ir apmierināts ar Masku un viņa Valdības efektivitātes departamenta iniciatīvu, taču pēdējo dienu laikā abi vīri ir nolēmuši, ka drīzumā būs pienācis laiks Maskam atgriezties pie saviem uzņēmumiem un uzņemties tikai atbalsta lomu, tā liecina trīs Trampam tuvas personas, kurām tika piešķirta anonimitāte, lai aprakstītu attiecību attīstību, par to vēsta Politico.
Maska gaidāmā aiziešana notiek brīdī, kad daži Trampa administrācijas iekšējie darbinieki un daudzi ārējie sabiedrotie ir kļuvuši neapmierināti ar viņa neparedzamību un arvien vairāk uzskata miljardieri par politisku nastu. Šī dinamika tika skaidri izgaismota otrdien, kad konservatīvais tiesnesis, kuru Masks skaļi atbalstīja, zaudēja cīņu par Viskonsinas Augstākās tiesas vietu ar 10 punktu starpību.
Tas arī iezīmē pārmaiņas Trampa un Maska attiecībās salīdzinājumā ar situāciju pirms mēneša, kad Baltā nama amatpersonas un sabiedrotie prognozēja, ka Masks “šeit paliks” un ka Tramps atradīs veidu, kā apiet 130 dienu laika ierobežojumu.
Kāds augsta līmeņa administrācijas pārstāvis sacīja, ka Masks, visticamāk, saglabās neformālu padomnieka lomu un turpinās laiku pa laikam parādīties Baltā nama apkārtnē, raksta portāls. Cits brīdināja, ka ikviens, kurš domā, ka Masks pilnībā pazudīs no Trampa orbītas, “maldina sevi”.
Pāreja, kā norāda iekšējās personas, visticamāk, sakritīs ar Maska laika beigām kā “īpašajam valdības darbiniekam” – īpašais statuss, kas viņu uz laiku atbrīvo no dažiem ētikas un interešu konflikta noteikumiem. Šis 130 dienu periods, kā paredzams, beigsies maija beigās vai jūnija sākumā.
Maska aizstāvji administrācijā uzskata, ka drīzumā būs īstais laiks pārejai, ņemot vērā viņu viedokli, ka valdības aģentūrās vairs nav daudz ko samazināt, negriežot pārāk tuvu kaulam.
Taču daudzi citi Trampa sabiedrotie saka, ka viņš ir neparedzama, nevadāma vara, kuram bijušas problēmas saskaņot savus plānus ar ministru kabineta sekretāriem un caur Baltā nama komandķēdi, ko vada štāba vadītāja Sūzija Vailsa. Viņš bieži vien ar negaidītiem un nesaskaņotiem komentāriem savā sociālo mediju platformā X ir radījis haosu, tostarp daloties ar neizvērtētiem un nesaskaņotiem plāniem par federālo aģentūru iznīcināšanu.
Nemaz nerunājot par viņu bažām par Masku kā politisku nastu, kas kalpojis kā vienojošs punkts sašķeltajiem demokrātiem. Viskonsinā Maska pretinieki izmantoja viņa miljoniem dolāru tēriņus tiesnešu vēlēšanās, daži atklāti to saucot par referendumu par polarizējošo magnātu.
Publiski Tramps ir izrādījis tikai apbrīnu pret Masku, kurš iztērēja miljonus, lai palīdzētu viņu ievēlēt. Viņš bieži slavē atkritumus, krāpšanu un ļaunprātīgu izmantošanu, ko DOGE, viņaprāt, ir atklājis, slavējot Maska darbu kā revolucionāru.
Tramps jau vairāk nekā nedēļu pirms vēlēšanām sāka mīkstināt pāreju – tostarp 24. marta ministru kabineta sanāksmē, kurā viņš klātesošajiem teica, ka Masks pametīs administrāciju, liecina viens no iekšējiem avotiem, kurš sanāksmē nepiedalījās, bet tika informēts par komentāriem. Augsta līmeņa administrācijas pārstāvis apstiprināja, ka Tramps sanāksmē apsprieda Maska pāreju.