Ilze Viņķele
Ilze Viņķele
FOTO: Valsts Kanceleja

Viņķele atzīst datu problēmas, kas rada “bardaku” un ciešanas Covid-19 tuviniekiem 1

Covid-19 krīze atklāj lielas problēmas darbā ar datiem, to apmaiņu un izmantošanu analīzē, tāpēc nākamo trīs mēnešu laikā jārada risinājums Covid-19 pacientu informācijas apmaiņai starp institūcijām, lai stiprinātu gatavību jaunā koronavīrusa otrajam vilnim, šādu nostāju sociālajā vietnē “Twitter” pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Ministre arī pauda atbalstu tam, ka datu analīzes un apstrādes

problēmas noved pie “policijas resursu izšķiešanas, bardakam ar info apmaiņu par Covid-19 pacientiem un ciešanām tuviniekiem”.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Viņķeles paustā, ir vismaz trīs akūtas vajadzības ātriem un izmaksu samērīgiem informācijas tehnoloģiju risinājumiem. “Viens ir tuvu gatavībai – par datu apkopošanu no slimnīcām, pie diviem strādājam,” vēstī ministre, norādot, ka visi minētie ir saistībā ar datu apmaiņu un koordināciju.

Šādu komentāru ministre paudusi reaģējot uz pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” publikāciju, kurā ar konkrētiem piemēriem tiek iezīmēta datu uzglabāšanas un apmaiņas problēma. Publikācijā tiek izcelts fakts, ka policijas darbinieki, pamatojoties uz neaktuālu informāciju,

vairākos gadījumos veikuši pārbaudes pacienta dzīvesvietā, lai gan pats pacients jau ir bijis stacionēts vai miris.

Centra publikācijā tiek uzsvērts, ka, lai gan Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņem ziņas par Covid-19 inficētajiem no laboratorijām un nodod tās policijai, SPKC neizseko tālākajām darbībām, proti, kurš pacients izveseļojas, kurš stacionēts vai miris.

“Tas neesot viņu pienākums un tāda uzdevuma valdības rīkojumā par ārkārtējo situāciju nav”, centram “Re:Baltica” skaidro SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa.

Valsts policija savukārt paļaujas tikai uz SPKC datiem – un ir mierā, jo sūdzību esot maz, norādīts publikācijā.

Vienlaikus VP pārstāve Simona Grāvīte centram “Re:Baltica” vēstīja, ka policisti atjaunoto informāciju saņem ik rītu un, ja vizītē konstatē situācijas izmaiņas, viņiem tas jāatzīmē sarakstā un jānodod informācija kolēģiem. Taču datu apjoms esot liels, tos apstrādā manuāli un varot gadīties pārpratumi, centram “Re:Baltica” skaidroja Grāvīte.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā ir veikti 555 testi un atklāti septiņi jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Latvijā kopumā līdz šim ir veikti 77 147 izmeklējumi, atklājot 946 saslimušas personas. No saslimušajiem līdz 6.maijam bija izveseļojušās 464 personas. Savukārt mirušas 18 personas, kuras bija inficējušās ar Covid-19.

Pēdējās diennakts laikā neviens pacients nav ievietots slimnīcā jeb stacionēts ar Covid-19.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.