“Viņi vēl ir starp mums!” Kam jāapzina 1991. gada augusta puča dalībnieki? 20
“Tā ir mūsu vēsture, tie ir pagājušā gadsimta izcilākie un trauksmainākie notikumi, jo tie deva iespēju Latvijai izveidoties kā atjaunotai, neatkarīgai valstij, un, ja mēs esam valstiski piederīgi un patriotiski, tad mums vajadzētu par to kaut kā parūpēties kopīgiem spēkiem,” TV24 raidījumā “Pilna bilde” atceroties, kā darbojās TV augusta puča laikā 1991. gadā un diskutējot par to, kam būtu jāuzņemas atbildība par vēstures liecību saglabāšanu, atzina bijusī LTV diktore Anta Rugāte.
Nav šaubu, ka tā laika notikumos bija ierauti neskaitāmi cilvēki, un līdztekus ir skaidrs, ka ne visi no viņiem ir apzināti un valstiskā līmenī saglabātas viņu vēstures liecības. “Mēs daudzus no viņiem nezinām, viņi vēl ir starp mums. Un ir arī tie, kuru vairs nav starp mums.
Bet tik un tā viņu padarītais ir tas, kas mums šodien dod iespēju runāt par to, kas notika pirms 30 gadiem. Man šķiet, ka tam visam noteikti vajadzētu būt tādā valstiskā līmenī,” sacīja Rugāte un piekrita raidījuma vadītājas Guntas Līdakas teiktajam, ka šīs vēstures liecības, visticamāk, jāapkopo 1991. gada barikāžu dalībnieku atbalsta fondam.
Arī bijušais TV ģenerāldirektors Imants Rākins piebilda, ka „ir oficiālās valsts iestādes – vēstures arhīvs, attiecīgie muzeji” un aicināja visus, kam saglabājušās vēstures liecības par 1991. gada trauksmainajiem notikumiem, tās nodot glabāšanā atbildīgajām instancēm.
Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.