Ekrānšāviņš no “X”

“Viņi nemitīgi maina taktiku!” – ukraiņiem smagi klājas ar krievu dronu “pēdējo jūdzi” 0

Krievija nemitīgi maina savu bezpilota lidaparātu izmantošanas taktiku. Krievu dronu notriekšana, īpaši naktīs, ir sarežģīts uzdevums ukraiņu militārpersonām to rīcībā esošo līdzekļu nepilnību dēļ.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
5 pārtikas produkti, ko ieteicams ēst pirms miega, lai uzlabotu tā kvalitāti
Kokteilis
6 zodiaka zīmes, kuras 2025. gadā “peldēsies naudā”
Lasīt citas ziņas

“Mēģiniet notriekt lidojošu dronu, kad jums nav sistēmas mērķa notveršanai un izsekošanai. Un ne tāpēc, ka nosacīti mums nav pietiekami daudz pretlīdzekļu, bet gan tāpēc, ka pasaule nebija tam gatava šādam bezpilota lidaparātu iebrukumam. Šīs sistēmas Krievijā joprojām tiek izstrādātas, pielāgotas un nemitīgi atjaunotas, un mēs tām netiekam līdzi, lai spētu tās visas notriekt,” intervijā “Ukrainas Radio” skaidroja trieciendronu specvienības “Baltais ērglis” komandieris Valērijs Boroviks.

ASV ir finansējušas 800 mobilo ugunsgrupu izveidi Ukrainā, kuras notriekušas vairāk nekā 200 Krievijas bezpilota lidaparātus kopš 2024. gada sākuma. “Šāds rezultāts nebūt nav slikts!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Katrā krievu dronā ir 50-60 kg sprāgstvielu, tas var nolidot līdz 200 km vai pat vairāk. Šīs ugunsgrupas šobrīd varētu nebūt vairs tik efektīvas, jo krievu dronu lidojuma augstums palielinājies līdz 3000 metriem.

“Turklāt tagad viņi izmanto citu taktiku – vispirms lido augšā, tad strauji nolaižas un tad iet uzbrukumā. Aizvakar mums tikko lidoja tāds “smuks” šahīds. Ja drons pārvietojas 200-500 metri attālumā, tad to var notriekt, citādi… Tāpēc šīs mobilās ugunsgrupas faktiski ir “pēdējās jūdzes”” uzsvēra Boroviks.

Eksperts arī uzsvēra, ka šādā gadījumā ir vērts ņemt vērā objektu, kuram tiek veikts uzbrukums: “Ja tas ir, piemēram, nopietns infrastruktūras objekts, tad drons nes dārgas raķetes. Tad drona notriekšanas “pēdējā jūdze” ir mobilās ugunsgrupas uzdevums, turklāt krievu taktika nemitīgi mainās.

“Mēs skatāmies, kā darbojas mūsu neitralizācijas līdzekļi, kā tie ir pielāgojušies lidojumiem, kā mainās lidojumu maršruti, laiki, dažādi diennakts laiki, ieskaitot augstumus. Visi eksperimentē. Un ir skaidrs, ka krievu taktikas nemitīgi pielāgosies pretpasākumu sistēmām,” secina eksperts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.