– Vai Krievijas medicīnā ir korupcija? 4
– Ko jūs saprotat ar korupciju?
– Naudas izspiešanu no pacientiem…
– Manā institūtā gadā ārstējas apmēram 80 tūkstoši bērnu, un jūs neatradīsiet nevienu māti vai tēvu, kas kapeiku samaksājuši neoficiāli. Tiesa, pirms desmit gadiem bija viens cilvēks, kurš izspieda naudu no slimo bērnu vecākiem. Kad to uzzināju, vaicāju, cik laika tev vajag, lai novilktu halātu un no šejienes pazustu, ar piecām minūtēm pietiks? Ja ārsts rada apstākļus, lai viņam dotu naudu un tikai pēc tam ārstēs, tad jāiet uz prokuratūru. Bet ir tādi cilvēki un arī es pie viņiem piederu, kas vēlas ārstam pateikties par ārstēšanu. Man slimnīcā ārstēja traumu, un pirms izrakstīšanās veselu nedēļu domāju, ko uzdāvināt sanitārēm, medicīnas māsai, ko ordinatoram, ārstējošam ārstam… Pateicības jūtas nelika miera. Saviem kolēģiem saku: ja jūs ārstējat, cilvēks atveseļojas, izrakstās no slimnīcas apmierināts un pēc tam jums atved mersedesu un pasaka paldies, es par to priecāšos. Neviens gan mersedesu mums nav atvedis. (Smejas.)
Pacienti uzskata, redz, nesamaksāšu, mani slikti ārstēs, un viņi iet uz provokāciju. Ja ķirurgs prot labi darīt savu darbu, viņš to darīs neatkarīgi, vai viņam dod vai nedod naudu – tehniskais izpildījums nemainīsies.
– Kādi ir jaunā medicīnas viļņa rezultāti?
– Šajās konferencēs nepieņem programmas, bet apspriež dažādus medicīniskus jautājumus, arī kopējas globālās tēmas. Nākamgad dalīsimies pieredzē, kā katra valsts regulē mediķu profesionālo darbību, kā panākt, lai būtu iespējami vairāk labu ārstu.