Vingrojumi pirkstiem, lai nerastos kaitinošais karpālā kanāla sindroms 0
Pēdējā desmitgadē ar karpālā kanāla sindromu saskaras jauni cilvēki, kuru darba instruments ir dators. Kustību vienveidīgums, garās darba stundas var radīt plaukstas pamata locītavā muskuļu cīpslu sabiezējumu, kas nospiež tuvumā esošos nervus un asinsvadus. Apkārtējie audi ap nervu uzbriest, līdz ar to samazinās nerva barošana, nervs nesaņem pietiekami daudz skābekļa, šķidruma, rodas tūska, kas izpaužas kā sāpes un tirpšana.
1. Izstiepj rokas uz priekšu ar plaukstām uz leju, izpleš pirkstus, kamēr jūtams sasprindzinājums, notur 5 sekundes un atslābina roku muskulatūru. Pēc tam savelk pirkstus dūrēs, sasprindzina roku muskuļus, notur 5 sekundes un atslābina. Atkārto 10 reižu.
2. Rokas saliec elkoņos, plaukstas savelk dūrēs. Sasprindzinot plaukstas muskulatūru, pagriež plaukstas pret sevi un notur 2–3 sekundes, tad atslābina roku muskulatūru. Atkārto 10 reižu.
3. Rokas saliec elkoņos, plaukstas novieto paralēli vienu otrai, īkšķus pavērš uz augšu. Sasprindzinot plaukstas muskuļus, pavērš delnas uz āru, notur dažas sekundes un atslābina muskuļus. Atkārto 10 reižu.
4. Rokas izstiepj uz priekšu ar plaukstām uz augšu, īkšķus izvērš uz āru. Griež plaukstas uz iekšu tikmēr, kamēr jūt muskuļu sasprindzinājumu, notur tādā stāvoklī 5 sekundes un atgriežas sākuma pozīcijā. Atkārto 10 reižu.
5. Sēdus stāvoklī saliek plaukstas kopā, elkoņus atbalsta uz galda un no visa spēka saspiež plaukstas. Notur 5 sekundes un tad atslābina muskulatūru. Atkārto 10 reižu.
Konsultēja fizioterapeite Diāna Steiča