Foto – Shutterstock

Vārgums pēc plaušu karsoņa. Kā atgūties? 0

“Šoziem izslimoju gripu ar komplikācijām – plaušu karsoni. Tagad it kā esmu vesela, bet jūtos izvārgusi. Ārste ieteica ārstniecisko vingrošanu, par ko biju šokā – vai tad tā nenogurdinās vēl vairāk? Vai ir citas metodes, kā stiprināt organismu pēc tik nopietnas slimošanas?” Aiga L. Ventspilī

Reklāma
Reklāma

Atbild ģimenes ārsts Andris Lasmanis:

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

“Pārsvarā mūsu veselība cieš no mazkustīguma. Arī tad, ja esam saslimuši, ātrāk atveseļojas tie, kuri veic kustības. Tomēr, lai nenodarītu pāri veselībai, tajā skaitā arī sasirgušam cilvēkam, kustības ir adekvāti jāatlasa un jākontrolē to intensitāte. Vingrojumu atlasi vislabāk varētu veikt kustību ārsts jeb fizioterapeits vai arī ārstnieciskās vingrošanas speciālists.

Pat slimnīcā smagas slimības gadījumos pacientu ārstēšanā izmanto ārstniecisko fizkultūru. To mēdz veikt pat nākamajā dienā pēc sarežģītas operācijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katrā ziņā lasītājai, kura uzdeva šo jautājumu, ieteiktu vingrojumus ar pakāpeniski pieaugošu slodzi. Pēc plaušu karsoņa īpaši būtu vēlami dažādi elpošanas vingrinājumi, bet ne tikai tie.

Kad ir pārliecība, ka iestājusies pilnīga atveseļošanās un spēki atgūti, rekomendēju regulāras fiziskas nodarbības vismaz divas reizes nedēļā pa stundai ar tādu slodzi, kas nodrošina labsajūtu – ķermenis ir viegli iesvīdis, pulss nedaudz virs 100 sitieniem minūtē. Tas nodrošina pieaugošu pretestību saslimšanām, paaugstina imunitāti.

Ja ir kāda hroniska saslimšana, būtu ieteicami fizioterapeita padomi. Vingrojiet uz veselību!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.