“Viņa ģimenei viņš ir vajadzīgs, bet viņš ir pazudis.” Kurš palīdzētu, ja kaut kas notiktu ar karali vai Viljamu? 24
Princis Harijs noteikti sēž savā Montecito savrupmājā un domā, ka situācija tagad varētu būt pavisam citāda, savu viedokli pauž žurnālists un karaliskais eksperts Roberts Džobsons portālā “Daily Mail”.
Tā vietā, lai skatītos uz savu nabu vai vāktu bezjēdzīgus apbalvojumus, piemēram, tiktu slavēts kā aviācijas “leģenda”, viņš varēja darīt kaut ko noderīgu valsts un ģimenes labā.
Kādreiz princis Harijs, Lielbritānijas sabiedrības iemīļots, līdz pilnībai spēlēja savu strādājošā karaliskās ģimenes locekļa lomu. Viņš ar prieku ķērās pie oficiālu pienākumu pildīšanas gan mājās, gan ārzemēs, kā arī ieguva savas vecmāmiņas – karalienes Elizabetes – labvēlību.
Kad viņš apprecējās ar aktrisi Meganu Mārklu, viņš sāk savu jauno dzīvi. Ko tad īsti viņš dara tagad?
Tas nav pilnīgi skaidrs, izņemot to, ka tagad, kad viņa tēvam viņš ir vajadzīgs, viņš nav blakus. Vēl ļaunāk – viņš grāmatās un filmās uzbrūk savai ģimenei. Arī viņa brālim Viljamam tagad jārūpējas par savu ģimeni, jo sieva Keita atgūstas no vēdera operācijas.
Harija paša uzspiestā karaliskā trimda un Endrjū piespiedu “trimda” ir atklājusi nepilnības Lielbritānijas konstitucionālajā sistēmā.
Karalis tiek slavēts par atklāsmēm, kas saistītas ar viņa veselības stāvokli – viņš vēlas mudinātu vīriešus, kuriem ir simptomi, pārbaudīties. Tikmēr Viljams atliek vairākus svarīgus pasākumus, kamēr viņa sieva atveseļojas, lai rūpētos par ģimeni.
Taču šie jaunākie pils paziņojumi liek pārdomāt dažus svarīgus jautājumus – kā būtu, ja būtu?
Kurš palīdzētu, ja kaut kas notiktu ar karali vai Viljamu? Princis Džordžs, kurš ir nākamais rindā, joprojām ir nepilngadīgs. Tam būtu jābūt Harijam. Vēl nesen mēs paļāvāmies uz palīdzību no Harija un apkaunotā tēvoča Endrjū, norāda eksperts.
Taču kopš decembra (pēc karaļa ziņojuma parlamentam) princese Anna un princis Edvards tagad var pārņemt Čārlza pienākumu pildīšanu. Bet šeit ir kuriozs. Anna ir pazīstama kā karaļa labā roka. Viņa ir ievērojami vecāka par Edvardu vecuma un stāža ziņā. Un novecojušais pirmdzimtības likums ir mainīts, lai sievietēm piešķirtu vienlīdzīgu statusu, kad runa ir par karalisko prioritāti.
Taču šis likums ir salīdzinoši jauns (pieņemts 2011. gadā) un nav retrospektīvs. Tātad, ja kaut kas notiktu ar karali un Viljamu, princis Edvards būtu reģents, nevis Anna.
Likumam jābūt retrospektīvam, vismaz šajā gadījumā. Un tā ir Anna, nevis Edvards, kam vajadzības gadījumā vajadzētu kļūt par reģentu, viņš norāda.
Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.