Kā ierasts, Dziesmu un deju svētku biļešu kārotājus vajāja neveiksmes – gan uzkārās sistēma, gan ilgi bija jāgaida rindās, gan arī tika iekasēta papildus “internetveikala lietošanas” maksa.
Kā ierasts, Dziesmu un deju svētku biļešu kārotājus vajāja neveiksmes – gan uzkārās sistēma, gan ilgi bija jāgaida rindās, gan arī tika iekasēta papildus “internetveikala lietošanas” maksa.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Viltotu Dziesmu svētku biļešu tirdzniecība internetā pagaidām nav fiksēta 0

Valsts policija (VP) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC) joprojām veic resorisko pārbaudi saistībā ar biļešu tirdzniecību interneta portālos, lai gan līdz šim tajos nav konstatēta viltotu biļešu tirdzniecība, aģentūrai LETA skaidroja VP pārstāve Gita Gžibovska.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Viņa uzsvēra, ka pārbaudes tiks turpinātas un tirgotāji tiks monitorēti.

Gžibovska piebilda, ka policijai nav tiesības aizturēt un saukt pie atbildības personas, kuras pārdod sev piederošo mantu. Policija gan var saukt pie atbildības personas, kuras pārdod viltotas biļetes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka VP martā uzsāka resorisko pārbaudi pēc LNKC iesnieguma par faktu, ka sludinājumu portālos tiek piedāvāts iegādāties biļetes uz Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku pasākumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte.

3.martā tika sākta vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumu biļešu tirdzniecība, un biļetes uz galvenajiem koncertiem tika izpirktas pāris stundu laikā. Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm. Pircēji tika apkalpoti lēni, un arī uz biļetes iegādi internetā nācās gaidīt vairākas stundas, turklāt daudzos gadījumos arī pēc ilgās gaidīšanas kāroto biļeti iegādāties neizdevās.

Tikmēr sludinājumu portālos jau tās pašas dienas vakarā biļetes tika piedāvāts iegādāties ar būtisku uzcenojumu.

Piemēram, portālā “ss.com” bija atrodams sludinājums, kurā tiek pārdotas 12 biļetes uz svētku noslēguma koncertu “Zvaigžņu ceļā”. Persona, kas pārdod biļetes, par katru no tām vēlas saņemt 395 eiro.

Līdzīgi citā sludinājumā tika pārdotas vairākas biļetes pa 350 eiro uz “labākajām vietām” svētku noslēguma koncertā 8.jūlijā. Sludinājuma autors apgalvoja, ka biļetes iegādātas kasē un viņš varot uzrādīt pirkuma čeku. Arī citu sludinājumu autori, kuri vienai biļetei norādījuši cenu virs 300 eiro, aprakstā argumentē, ka var uzrādīt biļešu iegādes čeku.

Par biļetēm uz deju lieluzvedumu “Māras zeme” cilvēki sludinājumos norāda mazāku cenu – portālā “ss.com” dārgākās biļetes tiek tirgotas pa 250 eiro. Tāpat uz Dziesmusvētku centrālajiem pasākumiem tiek tirgotas biļetes cenās no 50 līdz 200 eiro.

Normatīvie akti atļauj privātpersonām pārdot sev piederošas svētku pasākumu biļetes, taču likums aizliedz to darīt nolūkā gūt peļņu, nereģistrējot komercdarbību, aģentūru LETA iepriekš informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID), piebilstot, ka VID nevar sākt pārbaudes un sodīt kādu par nodokļu nemaksāšanu no neatļautas komercdarbības.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.