Foto – Shutterstock

Viltīgais enerģijas zaglis – stress. Ar ko sākt, lai atgūtu spēkus 0

Pastāvīgs nespēks, gurdenums, nomāktība, sajūta, ka viss dzīves spars un prieks kaut kur pazudis, var liecināt ne tikai par slimībām. Tikpat graujoši var iedarboties ieildzis stress, ar ko saskaramies darba vietā, saņemot kārtējo komunālo maksājumu rēķinu vai risinot konfliktus ģimenē.

Reklāma
Reklāma

Fizisks un garīgs izsīkums

Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Lasīt citas ziņas

“Hronisks nogurums neveidojas dažu dienu laikā. Tam ir vajadzīgs ilgāks laika posms, parasti vairāki mēneši vai pat gadi. Vienam tas būs īsāks, citam – garāks. Tas atkarīgs no katra cilvēka individuālās noturības pret stresu, ko nosaka psihes īpatnības, temperaments, raksturs,” stāsta kūrorta rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” psiholoģe un psihoterapeite Lauma Kasatkina. Piemēram, darbinieks, kuram piemīt pārspīlēts prasīgums pašam pret sevi, vēlme sacensties un gūt panākumus par katru cenu, ikdienā ir pakļauts daudz liekākam stresam nekā viņa kolēģis mieramika, kam arī ir augstas prasības pret sevi un veicamo darbu, tomēr viņš pats sev izvirza reālus un sasniedzamus mērķus, apzinās savas stiprās un pilnveidojamās puses.

Psihoterapeite teic, ka stresu var radīt gan iekšējie, gan ārējie faktori. Mūsdienās cilvēki ļoti daudz strādā – garas darba dienas, intensīvs darbs, liela slodze. Arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) jaunākais pētījums liecina, ka nostrādāto darba stundu skaita ziņā Latvija apsteidz daudzas citas valstis un ir priekšgalā.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.