Foto: Valdis Ģibietis

Villaine mūsdienu valkātājai – sarunas Liepājas muzejā 0

Iepazīst Kurzemes greznās villaines, austenes un seģenes 22. janvārī aicina Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs un Kuldīgas muzeja rokdarbnieču kopas “Čaupes” dalībnieces, portālu LA.lv informēja tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Ģibiete.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Sarunas par kurzemnieku tautastērpu vēsturi, valkāšanas tradīcijām un mūsdienu tērpos izmantojamām etnogrāfiskām vērtībām jau kļuvusi par tradicionālu un iecienītu sarīkojumu. Lia Ģibiete stāsta, ka pat nav gaidījusi tādu apmeklētāju atsaucību: “Ja sagatavojamies 30 dalībniekiem, atnāk 60. Īpaši liela interese ir tajos laikos, kad uz Latviju var atbraukt ārzemēs dzīvojošie latvieši – Ziemassvētku un Jāņu laikā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Sarunu papildinās ekspresizstāde “Kurzemes villaines, austenes, seģenes”, kurā būs skatāmas austas un izšūtas villaines no muzeja krājuma un smalki mūsdienu meistaru darinājumi.Sarunās piedalīsies un savās prasmēs dalīsies arī aušanas un izšūšanas meistares. Tiks demonstrētas villainēm atbilstošas rotas, un analizētas to valkāšanas tradīcijas dažādos Kurzemes novados.

Sarunu noslēgumā tiks pārrunātas iespējas un idejas mūsdienu apģērbos izmantojamām etnogrāfiskām iezīmēm. To bagātīgi demonstrēs un komentēs Kuldīgas muzeja rokdarbnieču kopas “Čaupes” dalībnieces. Lia Ģibiete teic: “Vienmēr cenšos parādīt, kā etnogrāfisko materiālu iespējams izmantot mūsdienās.” Šajā ziņā īpaši auglīga solās būt nākamā – jau februāra – tikšanās muzejā, jo tad sarunu centrā būs košās un siltās adītās zeķes.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.