Vieta netīrai veļai . Četri varianti 0
Uzreiz mazgāt – ne vienmēr ērti
Lietu glabāšana vienmēr bijusi aktuāla visos mājokļos, jo aizņem daudz vietas. Vēl grūtāk – atrast vietu tam, ko nevēlas atklāt svešām acīm, piemēram, netīrajai veļai.
Var jau netīrās drēbes uzreiz ievietot veļas mašīnas kamerā, bet lielai ģimenei tas nebūs ērti – kamera ir pārāk maza, lai tajā satilptu visa veļa. Turklāt, ja veļa netiek mazgāta tajā pašā dienā, tā var kļūt mitra. Arī bļoda nav visai estētisks risinājums.
Grozi un kastes
Visbiežāk tiek izmantoti dažādas formas, izmēra un materiāla veļas grozi vai kastes. Galvenais, lai grozs būtu ventilējams un pietiekami liela izmēra.
Dabisko pinumu izstrādājumi labi elpo, tos iespējams pielāgot interjeram, vienīgi ar laiku pinumu klūdziņas nolietojas, izstaipās, var parādīties asi gali, kas var sabojāt smalkāku apģērbu. Auduma maisi, kas nostiprināti uz metāla riņķa vai karkasa, arī labi elpo, bet ar laiku audums piesūcas ar veļas aromātu, nosmērējas, tāpēc periodiski jāmazgā vai jānomaina. Koka kastes ir elpojošas, taču mitrā telpā var piesūkties ar mitrumu, deformēties utt. Metāla vai plastmasas kastes ir visizturīgākās un higiēniskākās, tikai jāraugās, lai tām būtu perforētas sieniņas, lai veļa vēdinātos.
Forma ir gaumes jautājums, taču mazāk traucējošas ir noapaļotas formas, nevis kantainas. Vismazāk vietas aizņem stūra veļas kaste. Visērtāk, ja grozs vai kaste verama no augšpuses, bet tad nepieciešams atstāt brīvu vietu virs tās. Savukārt, lai ielādētu veļu kastē vai grozā no sāniem vai priekšpuses, vienmēr būs nedaudz jāpieliecas.
Konstrukcijas
Saliekami grozi vai plaukti ir izdevīgi, jo laikā, kad veļu nav nepieciešams uzglabāt, saliekamo konstrukciju var novākt un glabāt saliktā veidā. “Piekarami veļas grozi savukārt ļauj ekonomēt grīdas platību. Šādu vannas istabu arī ērtāk uzkopt, bet uz grīdas novietotas veļas kastes var izmantot kā nelielu sēdvietu,” iesaka dekoratore Elizabete Cegara.
Vēl kāda ierīce – veļas lifts – ir ļoti parocīga privātmāju iemītniekiem. Tas nenozīmē neko citu kā lūku otrā stāva vannas istabas grīdā vai sienā, pa kuru netīro veļu iespējams iesviest pirmā stāva saimniecības telpas vai sanitārā mezgla netīrās veļas glabātavā. Tas gan iespējams tikai tad, ja attiecīgās telpas izvietotas viena virs otras, bet lūka ierīkota, jau ēku būvējot vai remontējot.
Mēbeles
Vannas istabā vai saimniecības telpā iespējams izveidot arī speciālu skapi vai nodalījumu netīrās veļas glabāšanai. Galvenais ir izvēlēties pareiza materiāla mēbeli un ierīkot pietiekamu ventilāciju. Eksistē pat speciāli skapji ar piespiedu ventilāciju.
Skapis vai plaukts var būt izvietots gan vertikāli – no grīdas līdz griestiem –, gan horizontāli – ar atsevišķām sekcijām. To var aizklāt ne tikai ar durtiņām, bet arī ar aizkariņiem, ruļļveida žalūzijām, bet veļu ievietot izvelkamos metāla vai plastmasas grozos/kastēs. Vislabāk, ja telpā ir ventilators, kas pievienots ventilācijas šahtai.
Šķirošana
Protams, var veļu šķirot tieši pirms mazgāšanas, bet jebkura saimniece novērtēs risinājumu, kad veļa tiek šķirota, jau to novietojot netīrās veļas glabātavā. To iespējams darīt dažādi, šķirojot atsevišķi balto un krāsaino veļu, bērnu apģērbu, sporta un dārza drēbes, kā arī apakšveļu no pārējā apģērba u. tml. Šim nolūkam var izdalīt atsevišķus veļas grozus vai kastes ar uzrakstiem vai arī ierīkot kastes ar vairākiem nodalījumiem, izmantojot izņemamus grozus vai auduma ieliktņus ar vairākām kabatām.
Netīrā veļa rada ne visai patīkamu aromātu. Ar to iespējams cīnīties, ievietojot veļas skapjos vai grozos aromatizētas lodītes vai smaržu maisiņus. Var izmantot arī pie elektrorozetes pieslēdzamu automātisko telpas aromatizētāju. Tomēr vislabākais un veselīgākais veids ir laba ventilācija, ko nodrošina regulāra vēdināšana (ja telpā ir logs) vai piespiedu ventilācija.