Plašumi māca praktisko 0
Dobju un atsevišķu stādījumu dārzā ir daudz, taču ravētāja galvenokārt viena pati Ginta. Šo nebeidzamo procesu ļoti atvieglo mulčas, viņa atzīst. Dārzā tās ir dažādas. Glīta ir klasiskā mizu mulča, kas ir efektīva, ja ber sprīdi biezā slānī. Vislētākā, turklāt barojoša ir pļautās zāles mulča, taču tā nav sevišķi daiļa un labāk der kupliem augiem dobes tālākajā malā, kur nav īpaši redzama. Glīta, bet dārga ir kakao pupiņu mizu mulča, ko var uzbērt mizu mulčai kā rotu.
– Miskantes, vairāk miskantes! – vadājot pa dārza līkločiem, nākotnes ainavu iezīmē saimniece. Šie augi ir ļoti pieticīgi un vienlaikus skaisti, bet to lapojums ir lieliska mulča zemenēm, tomātiem un vēl citiem augiem. Taču jāielāgo, ka miskantes nogriež tikai pavasarī. Saimniece novērojusi, ka daudzas ziemcietes, arī delfīnijas, labāk pārziemo, ja saglabā augu virszemes daļas, nevis nogrābj kailu zemi.
Ja kaut ko dārzā nevar pagūt, Ginta nekrīt izmisumā, bet saka: – Ai, gan jau kādreiz es to izdarīšu.
Idejas dārzam
Zilā dobe
Ar augu kompozīcijām dobēs nav viegli, jo īpaši, ja vēlas panākt konkrētu efektu, atzīst saimniece. Ziedēšanas laiku nevar paredzēt, jo katru gadu ir nobīdes. Piemēram, šogad ir vēlais gads. Bijusi iecere veidot zilo dobi, jo šīs krāsas dārzā vienmēr šķiet par maz, bet gaidītais efekts izpalicis, jo visas nezied vienlaikus un tik bagātīgi, kā varētu vēlēties. Zilo toni labi izceļ augi ar pelēcīgu lapojumu, piemēram, krustaines. Taču pati dobes ideja saimnieci apmierina. Tā ir kā šauri izlocīta strēmele, kuru no lielās dobes šķir pļaujmašīnas platuma josla. Viegli apkopt un pļaut, jo pārāk platas dobes ir problemātiskas.