Vieta arī ēdamlietām 0
Gintai svarīgi, lai dārzā būtu kaut kas ēdams, jo citādi tas nemaz nav dārzs. Arī ogulāji ir skaisti, spriež saimniece, un stāda tos dobēs līdzās dekoratīvajiem augiem. Turklāt tie rada paēnu, kas tīk daudziem augiem. Dārza tālākajā stūrī atvēlēta vieta tomātu siltumnīcai un zemeņu dobēm. Bez tām nevar! Patlaban ar sevišķi gariem rubīnsarkanu ogu ķekariem izceļas jāņogas ‘Vīksnes Sarkanās’. Īstas skaistules ir krūmmellenes gan ogu laikā, gan rudenī, kad sāk krāsoties. Neiztikt arī bez vīnogām. Ginta un Ainis tām izgudrojuši pavisam atbildīgu pienākumu – no baļķēniem gatavota rotonda piesedz komposta kaudzi.
Saimniecei tuvi nešķiet lieli, dekoratīvi stādījumi, kas tapuši tikai kolekcionēšanas vai demonstrēšanas nolūkā. Viņai svarīgi, lai dārzā būtu omulīga paēna un mājīgums. Turklāt tas ir arī praktiski, jo lielos, klajos dārzos karstā laikā zāliens vienmēr izdeg, ja vien nav aprīkots ar laistīšanas ietaisēm. Šajā dārzā mauriņš vienmēr ir spirgti zaļš.
Hostas attīsta dedukciju
– Pēdējā laikā esmu kļuvusi par hostu veceni, – ar nopūtu atzīst Ginta. Vēl pirms kāda laiciņa nemaz tik traki neesot bijis, bet pēkšņi klikšķis, un iemīlējusi. Tagad meklējot visur un visādas. Iespēju netrūkst. Kad savākts aptuveni 70 šķirņu, svarīgākais ir neiegādāties to, kura jau ir, vai par lielu naudu nepasūtīt no ārzemju katalogiem tādas, kādas atrodamas Latvijas kokaudzētavās. Lai tā nenotiktu, tiek veikta rūpīga uzskaite. Lai dārzā retumi nepazustu un nesajuktu, pie katra auga pamatīgs metāla mietiņš ar kodu. Kad augs salapojis, saimniece katru mīļumiņu zina saukt vārdā bez minstināšanās un izstāstīt, kā iekārots, kur atrasts, kā atceļojis līdz dārzam. Kailajā sezonā bez uzraksta grūti saprast, kur kaut kas aug, kur vēl kādu stādu var iespiest.