Vieta jaukai dzīvošanai. Ciemos vienā no Ogres skaistākajiem dārziem 0
Par to, ka šis ir īpašs dārzs, liecina jau skaistie metālkaluma vārti, ko ieskauj augu zaļums. Caur tiem pa taciņu gar sarkanās rozes ‘Flammentanz’ un kokveida hortenzijas balto ziedu kupenām nokļūstam līdz skuju koku piramīdu ieskautam namiņam. Par ziedētājām Ginta vēlāk teiks, ka nav nekas īpašs un tādas pašas kā citiem, un mūsu uzmanību turpmāk pievērsīs galvenokārt saviem retumiem, piemēram, jaunajai hostu šķirnei ‘Snake Eyes’.
– Esmu bijusi daudzos dārzos un, redzēto salīdzinot ar savējo, secinu, ka tagad arī es varētu aicināt viesos dārzu mīļotājus. Mums būtu ko parunāt, man ir liela pieredze, ar kuru varu dalīties, – viņa saka.
Dārzs atrodas stāvā nogāzē, ir šaurs un garš, tajā viss pakārtots vietas īpatnībām. Pa vidu izlocījies kopts mauriņš, gar abām malām augu stādījumi. Aizmugurē kokaugi, priekšpusē krūmi un ziemcietes. Košumam dobju malās vasaras puķu actiņas. Par izturīgākajām saimnieki atzīst ledenītes, bet stādīšanai podos piemērotākās ir fuksijas. Tās pašu izaudzētas no jaunstādiem.
Patīkamu vidi rada pakavveida dīķis ar saliņu. Sevišķi oriģināls ir S burta formā izlocītais tiltiņš no lapegles, ko Gintai dāvājis vīrs Ainis, kura ieguldījums ir tieši praktiskās lietas, dažādi būvdarbi.
Dārza tālākajā galā aiz dīķa atrodas puķu dārzs un vasaras namiņš.
Veci koki jāgodā
Mūsu saruna un cienāšana ar ērkšķogu kūku notiek uz plašās terases, no kuras labi redzams dārzs. Siltajā gadalaikā tā ir saimnieku iemīļota vieta, jo te viņi gan strādā, gan vakarā pie kamīna pasēž, te arī rodas idejas, ko dārzā mainīt, ko pārstādīt.
Kaut gan teritorija nav liela, saimniekiem netīk augus cirpt un ierobežot. Ja pavisam traucē, jāpārstāda vai jāsaņem dūša un jāatvadās. Tā gadījies arī ar lielo valriekstu. Kad milzi likvidējuši, nožēla tūliņ zudusi, jo pēkšņi parādījusies prāva vieta jauniem, košiem stādījumiem, kompozīcijām un iedvesmai. Taču labākam kopskatam un paēnai vajag arī kādu lielu koku, secina Ginta. Zelta fonds ir vecās ābeles dārza vidū. Tās ar saviem savītajiem zariem lieliski izskatās arī ziemā. Turklāt lielie koki dod iespēju stādīt plašāku augu sortimentu. Zem to lapotnes izvietota daļa sevišķi lolojamu, sīku hostu kolekcija, retas papardes. Un kur vēl ābeļu ziedēšana pavasarī un gardie augļi rudenī! Šajā dārzā no apcirpšanas neizsprūk vienīgi hortenzijas, spirejas un bārbeles.