Viesistaba virtuvē. Kā veiksmīgi apvienot abas telpas 0
Ne vienmēr mājoklis ir gana plašs, lai tajā ierīkotu atsevišķu viesistabu. Ko iesākt tiem, kam jāiztiek ar virtuvi un guļamtelpu – dzīvojamo istabu?
Kā zināms, tieši virtuve bieži vien mēdz būt omulīgākā vieta mājās. Tāpēc nereti pat neliela virtuve kļūst arī par ciemiņu uzņemšanas zonu. Ja tā, tad kā to ērtāk izplānot un pareizāk iekārtot, lai omulība dominētu pār saimniecisko atmosfēru?
Plānojums
Ja virtuve jāizmanto arī par viesu uzņemšanas vietu, skaidrs, ka mājoklis ir pavisam neliels, attiecīgi arī virtuve ir maza telpa. Tāpēc tā jo rūpīgāk jāizplāno, lai būtu maksimāli ērta. Noteikti jāņem vērā tradicionālais virtuves plānošanas princips – produktu virzības ceļš no ledusskapja uz mazgāšanas un sagatavošanas vietu, pēc tam plīts zona un pasniegšana. Tas svarīgi, lai saimniecei, gatavojot ēst, nevajadzētu lieki skraidīt no vienas vietas uz otru.
Ikdienā virtuvē varbūt pietiek ar nelielu galda virsmu un pāris krēsliem, bet, lai uzņemtu ciemiņus, jāiekārto arī kāda mājīgāka pasēdēšanas vieta. To vēlams izplānot tā, lai viesi nesēdētu ar skatu uz plīti vai izlietni. Ja tas nav iespējams, virtuves iekārtai jābūt ar slēgtiem skapīšiem, bez liekiem reilingiem, pakaramajiem un atvērtiem plauktiem – svētku reizēs jābūt iespējai visu saimniecisko inventāru maksimāli paslēpt. Lai viesību reizēs būtu kur novietot sagatavoto cienastu, var izmantot paplatinātas palodzes.
Tehnika
Vislabāk, ja lielā tehnika – ledusskapis, trauku mazgājamā mašīna, plīts – ir iebūvēta. Tad tā tiek paslēpta ciemiņu acīm. Ja tas nav iespējams, vēlams izvēlēties virtuves mēbeļu krāsai un stilam maksimāli pieskaņotus modeļus. Savukārt mazā sadzīves tehnika – sulu spiedes, kafijas automāti, tējkannas utt. – jāpiemeklē ar interesantu dizainu, tāda, kas piesaista uzmanību ar formu un krāsu. Vēl vēlams pievērst uzmanību tehnikas trokšņu līmenim – skaļš ledusskapis vai kafijas automāts ciemošanās reizēs būs ļoti traucējošs. Toties labs tvaiku nosūcējs ir obligāts.
Apdare
Lai noskaņa virtuvē veidotos līdzīgāka dzīvojamajai istabai, svarīga tās dekoratīvā apdare. Šādā virtuvē, kas kalpo arī par ciemiņu uzņemšanas vietu, nederēs flīzētas grīdas vai sienas. Labāk izvēlēties dēļu grīdu vai laminātu, savukārt sienai pie darba virsmas var izmantot stiklu ar dekoratīvās plēves pārklājumu, apdruku, laminējumu vai vienkārši zem stikla uzlīmētu dekoratīvu tapeti vai audumu. Sienu, pie kuras izvietots galds ar krēsliem, var noklāt ar atšķirīgām tapetēm.
Mēbeles
Lai virtuvē varētu satilpt lielāks skaits viesu, nepieciešamas variējamas mēbeles, kas ikdienā neaizņem daudz vietas. Derēs saliekams, izvelkams vai pie sienas paceļams galds, saliekami krēsli vai tādi sēdekļi, ko ērti kārtot vienu virs otra. Svētku reizēs tos var papildināt ar dekoratīviem, mīkstiem spilventiņiem, kas radīs omulīgāku sajūtu ilgākai sēdēšanai. Ja vieta atļauj, virtuvē var izmantot nelielu dīvāniņu, zem kura izvieto mantu kastes, kurās glabāt dažādus virtuvei nepieciešamus piederumus. Starp citu, tās var būt arī mantu kastes – sēdekļi uz ritenīšiem.
Papildu mājīgumu var panākt, žalūziju vietā izmantojot aizkarus un par gaismas ķermeni izvēloties greznu lustru.
Dekori un noskaņa
Labai noskaņai noteikti nepieciešama kvalitatīva mūzikas atskaņošanas iekārta, kas var būt pavisam neliela, ar virtuves sienās vai pie griestiem iebūvētām skandām.
Izgaismots plaukts, kurā glabājas svētku trauki, radīs asociācijas ar bufeti, bet gleznas vai fotogrāfijas pie sienām raisīs saviesīgas sarunas.