Vienus saista kultūra, citus – politika 1
Mūsu ilggadējiem lasītājiem jautāju, kuri no Latvijas televīzijas veidotajiem raidījumiem izpelnījušies viņu vislielāko atsaucību.
Rīdzinieci Dainu Šķieznu televīzijā saistot tikai un vienīgi kultūras tematikai veltītie raidījumi. Tos allaž noskatoties ar patiku, jo īpaši tagad, kad tik smalkjūtīgi, zinīgi raidījumu vadītāji. Šķieznas kundze, izmantojot gadījumu, vēršas pie žurnālistiem, aicinot viņus runāt pareizā latviešu valodā – stāstīt nevis par pasākumiem, bet par sarīkojumiem, un dziesmas nevis izpildīt, bet – dziedāt.
Saulkalniete Aija Neiburga sevi uzskata par kultūras fani. Viņai prieku sagādā tādi TV raidījumi kā “Nacionālie dārgumi”, “Personība”, kā arī “Lielā lasīšana”. Bet svētdienās – koncerts “Daudz laimes!”, it sevišķi, ja dzied Jānis Sproģis. Pāris nedēļu ar patiku skatoties arī “Ciemiņš virtuvē”. Lieliskais “Kaļķu vārtu” šefpavārs Normunds Zommers pusstundā prot uzburt dažādus ēdamus brīnumus, bet interesantākais raidījumā ir izvēlētās personas, ko abi ar žurnālistu apciemo.
Daudzi lasītāji priekšroku dod raidījumiem ar politisku ievirzi. Rīdzinieks Dainis Dandēns slavē “Dombura studiju”. Tas, viņaprāt, esot vislabākais raidījums. Žurnālists Jānis Domburs drosmīgi risina aktuālās problēmas, ar saviem jautājumiem politiķiem bliež taisni starp acīm, atklājot politisko bezatbildību valdības veidošanā, saka D. Dandēns.
Bet Pēteris Pavlovičs no Rēzeknes novada vēlētos, lai televīzijā uzaicinātajiem ministriem, deputātiem, citiem atbildīgiem darbiniekiem skatītāji varētu piezvanīt tiešajā ēterā un uzdot savus jautājumus. Līdzīgi, kā tas notiek radio.
Ivars Rozentāls no Bauskas pēdējā laikā televīziju tikpat kā neskatās, esot aizņemts rudens darbos – gādājot par “sociālo spilvenu” pagrabā kartupeļu, dārzeņu un dažādu konservu veidā. “Ja arī ko paskatos, tad tie ir raidījumi par ceļojumiem, vēsturi un dabu. Pat priekšvēlēšanu debates neskatījos, jo ne jau pēc runām, bet pēc darbiem vērtēju deputātu kandidātus,” teic Ivars.
Jūrmalniece Aiga Zariņa televizoru ieslēdz divu iemeslu dēļ – kad sāk raidīt turku seriālu “Kārdinājuma varā” vai sākas kārtējais politisko diskusiju raidījums. Piemēram, “Viens pret vienu”, “Sastrēgumstunda”, “Nekā personīga”, “De facto”, arī “Aizliegtais paņēmiens”. “Visu cieņu Raimondam Paulam, viņš vienmēr saka to, ko domā, un prot nodalīt politiku no mākslas. Sadarbība ar krieviem notiek tikai mākslas jomā,” domā A. Zariņa.