Revidentiem nevar uzrādīt dokumentus 0
Prēmiju un naudas balvu piešķiršanas pamatotība tika revidēta arī 23 pašvaldībās. Desmit pašvaldības nevarēja revidentiem uzrādīt dokumentus, kas apliecinātu, ka darbinieks vai amatpersona patiešām to ir nopelnījuši. Balvu novada pašvaldība par 11 165 eiro, Daugavpils novada pašvaldība (1420 eiro), Dobeles novada pašvaldība (46 775 eiro), Gulbenes novada pašvaldība (64 742 eiro), Jelgavas novada pašvaldība (118 915 eiro), Kuldīgas novada pašvaldība (14 019 eiro), Madonas novada pašvaldība (235 706 eiro), Talsu novada pašvaldība (150 eiro), Jēkabpils pilsētas pašvaldība (112 111 eiro) un Rēzeknes pilsētas pašvaldība (149 722 eiro). Šo piešķīrumu kopsumma sasniegusi 754 725 eiro.
Pamatojoties tikai uz domes priekšsēdētāja rīkojumu, Daugavpils novada pašvaldība ir izmaksājusi 15 domes deputātiem kopumā 8550 eiro lielas naudas balvas, tajā skaitā deviņiem deputātiem, kas neieņem algotu amatu, – 5130 eiro.
Citskovskis: no prēmijām un piemaksām nav jāatsakās pavisam
Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis: “Jautājums par valsts pārvaldes atlīdzības sistēmas pilnveidošanu ir Valsts kancelejas dienaskārtībā kopš mirkļa, kad tika uzsākts darbs pie valsts pārvaldes reformu plāna. Valsts pārvalde pakāpeniski zaudē augsti kvalificētus darbiniekus, jo atlīdzības sistēma nespēj konkurēt ar privāto sektoru un pēdējo 10 gadu laikā ir veicinājusi kvalificētu speciālistu aizplūšanu uz privāto sektoru un starptautiskām organizācijām. Apzināmies, ka šobrīd atlīdzības mainīgā daļa tiek izmantota, lai darbinieku atalgojums kaut daļēji būtu konkurētspējīgs ar privātā sektora atalgojumu tāda paša līmeņa darbiniekam. Tajā pašā laikā saprotam, ka no atlīdzības mainīgās daļas (prēmijas un piemaksas) nav jāatsakās pavisam, taču tai ir jākalpo kā darbinieka motivācijas elementam, kas vērsta uz iepriekš definēto rezultātu sasniegšanu. Valsts kanceleja jau izstrādā priekšlikumus, kas iekļauti Valsts pārvaldes reformu plānā. Piemēram, daži no Valsts kancelejas piedāvātajiem pasākumiem atlīdzības sistēmas politikas pilnveidošanai būtu valsts pārvaldē nodarbināto skaita samazinājums (par aptuveni 6% jeb 3500 amata vietām triju gadu laikā, apmēram 2% katru gadu) un valsts un pašvaldību institūcijās nodarbināto atlīdzības politikas sakārtošana, objektīvi samazinot atlīdzības mainīgo daļu, bet palielinot pamatalgu.”