Foto – LETA/AFP

“Vienotība” rosina ārkārtas koalīcijas un NDP sēdi par bēgļiem;norāda uz dramatiskām sekām 11

Koalīcijas vadošā partija “Vienotība” ceturtdien pieņēmusi lēmumu sasaukt ārkārtas koalīcijas partiju sanāksmi, kā arī rosināt sasaukt ārkārtas Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdi saistībā ar bēgļiem, noskaidroja aģentūra BNS.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Iepriekš valdība vienojās, ka labprātīgi uzņems 250 bēgļus. Savukārt trešdien Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers nāca klajā ar ierosinājumu par papildu bēgļu uzņemšanu. Saskaņā ar Junkera piedāvājumu, Latvijai vajadzētu uzņemt vēl papildu 526 bēgļus.

“Vienotības” Saeimas frakcijas sēdē ceturtdien, pārrunājot Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Nacionālās apvienības (NA) paziņojumu par to, ka [šīs partijas] neatbalstīs papildu bēgļu uzņemšanu, tika norādīts uz dramatiskām sekām gan valsts ekonomikā, gan arī drošībā, ja Latvija izvairīsies no solidaritātes un nebūs gatava palīdzēt bēgļu krīzes risināšanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Frakcijas sēdē tika minēts, ja Latvijas pozīcija paredzēs to, ka mūsu valsts ir pret jaunu bēgļu uzņemšanu, tiks zaudēti Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļi, kā arī varētu tikt pārtraukta patrulēšana mūsu valsts gaisa telpā, ko tostarp nodrošina arī Ungārijā, kurā šobrīd ieradušies milzīgs skaits bēgļu.

“Vienotības” deputāti prognozējuši, ka Latvijā varētu ierasties liels skaits bēgļu no Ukrainas, tomēr, ja Latvija paziņotu, ka neuzņems bēgļus, kas pašlaik atrodas citās ES valstīs, palīdzība no citām dalībvalstīm vairs nevarētu saņemt. Tāpat brīdināts, ja Latvijai pasliktināsies attiecības ar ES, mūsu valsts nevarēs sevi pietiekami pasargāt no Krievijas ietekmes.

Koalīcijas partneru ārkārtas sanāksme tiek plānota piektdien pirms Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdes, kurā Iekšlietu ministrijas pārstāvji ziņos par Latvijas pozīciju Eiropas Savienības (ES) tieslietu un iekšlietu ministru padomes ārkārtas sēdē, kurā tiks pārrunāti migrācijas problēmas jautājumi, tostarp arī EK jaunais plāns.

“Vienotības” sēdē izskanējis, ka bēgļu problēmas risināšanā būtu jāiesaistās arī Valsts prezidentam un Saeimas priekšsēdētājai, kā arī atbildīgajām ministrijām jāgatavo plāns bēgļu uzņemšanai. Šobrīd tam neesot gatava ne Labklājības ministrija, ne arī Kultūras ministrija, liecina neoficiāla informācija. Savukārt ZZS un NA līdzšinējie izteikumi par bēgļiem un šo politisko spēku pārstāvju nevēlēšanās problēmu risināt raksturoti kā bezatbildīga mēģināšana iegūt vēlētāju atbalstu un krīzes mēroga neapzināšanās.

Iepriekš bija plānots, ka Latvija uzņems 250 bēgļu, tostarp 200 no Itālijas un Grieķijas un vēl 50 no bēgļu nometnēm, kas ir ārpus ES, taču jaunais EK piedāvājums paredz Latvijai uzņemt papildu 526 bēgļus, tātad kopumā Latvijai būtu jāuzņem 776 bēgļi.

Reklāma
Reklāma

Jaunais plāns par patvēruma meklētāju izvietošanu ES valstīs, kas paredzēs kvotu sistēmu, ir jāīsteno obligātā kārtā, trešdien runā Eiropas Parlamentā paziņoja EK prezidents Žans Klods Junkers.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.