Vienkārši padomi, kas ļaus saglabāt augļus svaigus divreiz ilgāk 0
Augļi ir brīnišķīga un ļoti nepieciešama mūsu uztura sastāvdaļa. Taču diemžēl tie mēdz visai ātri sabojāties. Reizēm jau pēc pāris dienām pirktais bumbieris sabuktētajā vietā sapelējis, bet mango – ierūdzis.
Taču ir kāds vienkāršs paņēmiens, kā likt augļiem saglabāties svaigiem ilgāk. Viss, kas nepieciešams, ir etiķis, sāls un ūdens.
Mazgāšana
Protams, pirms augļus ēst, tie ir jānoskalo. Bet daudziem ir ieradums nekavējoties nomazgāt visu bļodu ar zemenēm, mellenēm vai bumbieriem, kaut apēst plānots tikai daļu no tiem.
Pārējais nonāk atpakaļ ledusskapī. Pareizi tas nav. Mitruma dēļ augļi ātrāk pelē. Pirms ievietošanas ledusskapī augļi vienmēr kārtīgi jānožāvē.
Āboli
Ja mājās pārnests vesels maiss ābolu, noderēs šis padoms. Lielākā daļa ābolu istabas temperatūrā glabāsies vismaz nedēļu, bet tos var uzglabāt ilgāk, ja aptin katru ābolu savā papīra dvielī un uzmanīgi ievieto tos ledusskapja dārzeņu atvilktnē. Šādi uzglabāti tie paliks svaigi un kraukšķīgi, nesavītīs un nekļūs sausi.
Etiķis
Pēc svaigu augļu iegādes tos ievieto virtuves izlietnē. Piepilda izlietni ar ūdeni un pievieno tam tasi etiķa. Etiķūdens noņems vasku un citus netīrumus no augļa mizas.
Tas neļaus veidoties pelējumam un nodrošinās, ka augļi saglabāsies svaigi daudz ilgāk. Pievienojot etiķūdenim arī tējkaroti sāls, varēs nogalināt mikrobus. Ļauj augļiem pamirkt etiķa-sāls ūdenī desmit minūtes, pēc tam tos noskalo un uzmanīgi nosusina ar papīra dvieļiem.
Atstāj vēl kārtīgi nožūt istabas temperatūrā. Pēc šādas apstrādes augļi saglabāsies svaigi pat divreiz ilgāk nekā ierasts.
Ledusskapis
Lielāko daļu augļu piemērotāk turēt ārpus ledusskapja. Tie pat zaudē garšu, ja tiek turēti ledusskapī. Daži augļu veidi nav piemēroti glabāšanai ledusskapī, savukārt citiem augļiem, tos turot ledusskapī, nogatavināšanas process palēninās.
Tipiskos “vasaras augļus”, piemēram, zemenes, avenes un ķiršus, vislabāk glabāt ledusskapī. Tas pats attiecas uz vīnogām, jau pieminētajiem āboliem un iepriekš sagrieztiem augļiem. Pārējos labāk glabāt istabas temperatūrā.