Vienkārši auto remontdarbi, ko vari izdarīt pats 2
Lai arī cik uzticīgs Tu nebūtu savam auto servisam un profesionāļiem, kas tajā strādā, agrāk vai vēlāk pienāks brīdis, kad, kāds no auto remontdarbiem būs jāveic paša spēkiem. Taču jāiegaumē, ka arī šķietami vienkāršākie remontdarbi pieprasa atbilstošas zināšanas, lai gala rezultāts neliktu vilties nedz Tev, nedz pasažieriem.
Octas.lv ir apkopojis dažus no elementārākajiem auto remontdarbiem, lai iedrošinātu Tevi nepieciešamības gadījumā rīkoties patstāvīgi.
Auto gaisa filtra nomaiņa
Pirmais no darbiem, ko pavisam noteikti būsi spējīgs paveikt paša spēkiem, ir personīgā automobiļa gaisa filtra nomaiņa. Bet, pirms ķeršanās pie konkrētā uzdevuma, jāsaprot, kādas pazīmes liecina par nepieciešamību konkrēto spēkrata detaļu aizvietot pret jaunu.
Visbiežākās pazīmes, kas liecina par to, ka Tava transportlīdzekļa gaisa filtrs ir pagalam aizsērējis, ir sekojošas: pakāpeniskas izmaiņas degvielas patēriņā, nevienmērīga motora darbība, kā arī grūtības uzsākt kustību.
Auto gaisa filtra nomaiņu būtu vēlams apvienot ar katru spēkrata eļļas maiņas reizi jeb veikt apmēram vienu reizi gadā. Jāpiebilst, ka gaisa filtru ir iespējams arī tīrīt, kas lieti noderēs profilaktiskos nolūkos, lai paildzinātu konkrētās iekārtas kalpošanas mūžu.
Eļļas šķidruma aizvietošana
Jā, arī auto eļļas nomaiņu tehniski ir iespējams veikt bez zinoša profesionāļa palīdzības, taču tas prasīs nedauz vairāk drosmes, kā arī atbilstošu aprīkojumu. Ja esi nolēmis šo darbiņu uzticēt pats sev, nāksies apbruņoties ar tādām lietām kā svaiga eļļa, jauni eļļas filtri, eļļas panna, kā arī darba drēbes, jo eļļas maiņa parasti izvēršas visai netīrā un laikietilpīgā pasākumā.
Eļļas maiņu visbiežāk iesaka veikt brīdī, kad automobilis ir šķērsojis 10 līdz 15 tūkstošu kilometru nobraukuma zīmi, taču vislabāk būtu sekot konkrētā ražotāja ieteikumiem, lai neiedzīvotos nopietnās ķibelēs, kas saistītas ar transportlīdzekļa motora darbību.
Pārdurtas vai bojātas riepas
Pārdurtas vai bojātas riepas nomaiņa ir viena no prasmēm, kas jāapgūst ikvienam kaislīgam šoferītim, lai vajadzības gadījumā veiksmīgi izkļūtu no ārkārtas situācijas uz ceļa. Pats galvenais šī uzdevuma veikšanā būtu iegaumēt pareizo darbu secību, proti: ieslēdz avārijas gaismas, norauj rokas bremzi, atrodi rezerves riepu un domkratu, noņem bojātās riepas dekoratīvo disku, atskrūvē maināmās riepas skrūves, liec lietā domkratu, uzmanīgi noņem bojāto riepu un aizvieto to ar jaunu.
Ir vērts zināt, ka riepu nomaiņas procesā vissvarīgākais faktors neapšaubāmi ir drošība, tādēļ neesi aizmāršīgs un novieto noņemtās riepas pēc iespējas tālāk no ceļa braucamās daļas, lai neapdraudētu sevi, kā arī pārējos aktīvās satiksmes dalībniekus.
Aizdedzes sveču nomaiņa
Tālāk ķersimies pie auto aizdedzes sveču nomaiņas. Aizdedzes sveces ir viens no būtiskākajiem elementiem efektīvai automašīnas motora darbībai, tāpēc to nomaiņa būtu jāveic atbilstoši ražotāja norādījumiem, kas vairākumos gadījumu atbilst 20 līdz 25 tūkstošu kilometru nobraukuma atzīmei.
Atceries, pirms uzsāc patstāvīgu aizdedzes sveču nomaiņu, pārliecinies par svečatslēgas esamību savā instrumentu izlasē, kā arī ievēro, ka sveču vītņoto daļu pirms procesa uzsākšanas vajadzētu nedaudz ieeļļot. Veiksmi darbos!
Ņem grožus savās rokās arī uz ceļa
Esi noteicējs, ne tikai garāžā, bet arī atrodoties aktīvā ceļu satiksmē! Ja neveiksmīgu apstākļu sakritības dēļ esi nonācis sadursmē, negaidi policijas ekipāžas ierašanos un aizpildi saskaņoto paziņojumu.
Kā aizpildīt saskaņoto paziņojumu un kādos gadījumos tā aizpildīšana ir vispiemērotākā opcija nelaimes gadījumā iesaistītajiem? Par to uzzini Octas.lv. Lasi vairāk arī par Bonus Malus sistēmu un to, kā tā ietekmē Tavas Octas polises izmaksas.