Vienā solī ar Dvoržāku. Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz bezmaksas tiešraidi no “Lielā dzintara” 0
Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”
Piektdien, 12. martā, plkst. 19 Liepājas Simfoniskais orķestris koncertu ciklā “Simfonija TUVĀK” bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” aicina baudīt Antonīna Dvoržāka slaveno Devīto simfoniju Maestro Gintara Rinkeviča lasījumā.
“Tā ir cerību un entuziasma simbols, kas simfoniskās mūzikas laukā ienes to Jaunā kontinenta romantisma auru, ko literatūrā pazīstam pēc Džeimsa Fenimora Kūpera romāniem “Pēdējais mohikānis” un “Zvērkāvis”, pēc Gojko Mitiča filmām par Čingačguku.
Apalaču tautas melodijas, džeza mūzikas alūzijas meistarīgā simfoniskā audumā ieved mūs aizrautībā, kas caurauda Amerikas rītausmu. Šī simfonija ir kā radīta kaislīgajam Maestro Rinkevičam un emocionāli jaudīgajam Liepājas Simfoniskajam orķestrim,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.
Ogres teātrim – pasaku audiolasījumu cikls. Sagaidot pavasari, Ogres teātris radījis Kārļa Skalbes pasaku audiolasījumu ciklu, kurā latviešu klasiķa pasakas ar savu balsi iedzīvinājuši deviņi dažādu paaudžu aktieri.
Projekta radošo komandu veido režisors Jānis Kaijaks, aktieri Guntars Arājs, Ernests Greizis, Astra Kolberga, Guntis Kolbergs, Kalvis Kravalis, Herberts Legants, Margarita Lutere, Andris Peismalietis, Lauma Straume, radošā direktore Ieva Rodiņa, skaņas režisors Krišjānis Kārlis Kupčs. Ogres teātra pasaku audiolasījumu cikls bez maksas klausāms teātra profilā vietnē “Soundcloud”, tīmekļvietnē “ogresteatris.lv” un sociālajā medijā “Facebook”.
Rainis un Aspazija Dailes teātrī. Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā mājaslapas sadaļa “Sarunas” līdz 30. aprīlim aicina uz izstādi “Rainis un Aspazija Dailes teātrī”, kas veltīta Dailes teātra simtgadei.
Dailes vēsture ir cieši saistīta ar Raini un Aspaziju. Rainis piedalījies teātra dibināšanā, pirmsākumos bijis tā direktors. Daile augusi uz Raiņa un Aspazijas dramaturģijas bāzes, un Eduards Smiļģis kļuva par dziļāko šo darbu atklājēju un interpretu.
Izstādē eksponēti tērpi, rekvizīti un fotogrāfijas no iestudējumiem. Apmeklētājus sagaida Harija Liepiņa Tots, par leģendāro 1947. gada “Uguns un nakts” iestudējumu atgādina Artura Filipsona tēlotā Lāčplēša zobens un vairogs un Lilitas Bērziņas atainotās Spīdolas rotas.
Zeltā atmirdz Asnates tērps. Izstādes autore – Astrīda Cīrule, mākslinieks – Ints Sedlenieks.
“Pērlēs un zvaigznēs” – jauns piedāvājums. Latvijas Nacionālās operas un baleta tiešsaistes programmā “Pērles un zvaigznes” skatāms Vinčenco Bellīni operas “Norma” koncertiestudējums.
Šī 1831. gadā tapusī belkanto opera ir skaists sava žanra paraugs, īpaši pazīstama ir Normas pirmā cēliena kavatīne “Casta Diva”.
2017. gada 14. aprīlī tās koncertizpildījumā titullomu pirmo reizi Latvijā dziedāja operzvaigzne Marina Rebeka, Polliona lomā – slavenākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, bet Oroveza tēlā – pasaulslavenais igauņu bass Ains Angers.
No 12. marta tiks arī piedāvāta Džuzepes Verdi operas “Ernani”, bet no 19. marta – Džakomo Pučīni operas “Bezdelīga” koncertuzvedums.
Visi ieraksti būs skatāmi līdz 31. martam ar subtitriem latviešu valodā. Biļetes pieejamas vietnē www.bilesuparadize.lv, cena uz vienu pasākumu – 7 eiro, uz visiem trim – 17 eiro.